Відділ сольного співу

solo 01

 
завідувач - засл. діяч мистецтв України
Богдан Йосипович Косопуд

 

 

 


 

DSC 0037

 

Досягнення вокального відділу належать до славних сторінок історії КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".

Державними нагородами та званнями відзначені численні відомі співаки, випускники вокального відділу коледжу:

  • народні артисти України: Тамара Дідик (кл. викл. Діденко Д.Ф.-вип.1951р.), Степан Степан (кл.викл. Колбіна П.Р.)
  • нар. арт. Білорусії: Зеновій Бабій (кл. викл. Колбіна П.Р.-вип. 1952р)
  • нар. артисти Росії: Євгенія Гороховська, Петро Скусніченко (кл.викл. Іванової К.В.)
  • засл. діяч мистецтв України Олег Цигилик
  • заслужені артисти України: Георгій Кузовков, Леонід Невинний, Наталія Дацько, Іван Тиравський, Василь Герасимчук, Іван Равлюк, Любов Качала, Інеса Братущик, Володимир Кудовба
  • заслужені працівники культури України: Тадей Едер, Лариса Кривоцюк
  • лауреати міжнародних і республіканських конкурсів: Ігор Крупенко, Микола Чайковський, Марія Березовська, Соломія Приймак, Лариса Даренська, Анатолій Зорін, та багато інших.

З історії вокального відділу
(інформацію опрацювали і подали М.А.Жишкович, Р.І.Гавалюк та Б.Й.Косопуд)

У різні роки на відділі сольного співу працювали висококваліфіковані педаґоґи: 
проф. Р.М.Любінецький, проф. В.М.Качмар, Е.Й.Копачинська, Р.І.Прокопович, О.Л.П'ясецька, Ц.К.Наглік, М.Філатов, О.Г.Грек-Сказова, В.В.Єнджеєвська, О.С.Олеска-Міскі, М.В.Мейбаум, А.К.Маргуліс, М.В.Свірська-Мельник, В.Кричинський, проф.Л.О.Улуханова, доц. О.К. Бандрівська, П.Р. Колбін, М.В.Телегіна, Д.Ф.Діденко, К.В. Іванова, Ю.С.Корнілова, М.І.Коснічук, Л.Г.Маньковська, Н.І.Фоменко, Н.О.Лазарчук, А.Ф. Гром, В.О.Романовська, І.І.Майчик, М.О.Мартиновська, доц. М.В. Галій-Муравська, В.Й.Паславський і інші.

Студенти вокального відділу беруть активну участь у щорічних творчих, виступають як солісти, а також показують свою майстерність співу у вокальному ансамблі, мішаному та жіночому хорах. За останні роки відбулося чимало сольних концертів з творів львівських композиторів – С.Людкевича, А.Кос-Анатольського, О. та Н.Нижанківських, М.Колесси, Д.Задора, І.Майчика та ін. Також велику увагу на відділі приділяють виченню творів композиторів-класиків, барокової музики, творчості українських композиторів.

 Завідувачі вокального відділу з часу заснування:

до лютого 1940 р. – Е.Й.Копачинська та М.В.Мейбаум
з лютого 1940-1941 та 1944-1945 рр. – проф. Р.М.Любінецький
1945- (тимчас.) Р.І.Прокопович
1945-1946 – проф. В.М.Качмар
1946-1948 – М.Філатов,
1848- (тимчас.) Петренко
1948-1954 – П.Р.Колбін
1954-1955 – Л.Г.Маньковська
1955-1956 – П.Р.Колбін
1956-1977 – М.В.Телегіна
1977-19…   – М.І.Коснічук
…    -2000 – А.Ф.Гром
2000-2011 – В.В.Дудар
з 2011 р. відділом завідує Б.Й.Косопуд

Роман Любінецький (1885-1945)  – оперний співак (тенор), педагог. У 1914 р. закінчив Віденську музичну академію. На її сцені дебютував у партії Річарда I з опери „Бал-Маскарад” Дж. Верді. Далі працював у оперних театрах Дрездена, Кракова, Загреба. У складі Дрезденського театру гастролював у Гамбурзі, Відні, Празі. Серед партій – Каварадоссі і Рудольф («Тоска» і «Богема» Дж.Пучіні), Альфред («Травіата» Дж.Верді), Макс («Вільний стрілець» К.Вебера), Турідду («Сільська честь» П.Масканьї), Фауст («Фауст» Ш.Гуно), Хозе («Кармен» Ж. Бізе) та ін. Р.Любінецький багато концертував. 1923 року разом з піаністом і композитором В.Барвінським брав участь у концертному турне Чехословаччиною та Західною Україною, виконуючи твори М.Лисенка, С.Людкевича, В.Барвінського, В.Безкоровайного, Д.Січинського. 3 1929 до 1939 р. Р.Любінецький викладав вокал у Львівській консерваторії Польського Музичного Товариства, а у 1940-1941 та 1944-1945 рр. був професором сольного співу у Львівській державній консерваторїї ім. М.В.Лисенка, та завідувачем вокального відділу КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича". Серед його учнів – Л.Німців, Н.Горницький, Л.Рейнарович.

Лідія Улуханова (1879-1954) – оперна співачка (лірико-драматичне сопрано), педагог, професор. Вокальну освіту здобула у Київській приватній школі Миколи Тутковського (клас проф. О.Сантагано-Горчакової, 1896 – 1900 рік). Вдосконалювала вокальну майстерність у Мілані в професорів Аркеля та Ванцо (1902, 1912). Виступала під сценічним ім’ям Вікшемська. Педагогічну діяльність Л.Улуханова розпочала в 1927 році у Київській консерваторії. Через рік переїхала разом з чоловіком, відомим режисером Олександром Улухановим, до Львова, де продовжила викладацьку роботу у Вищому Музичному інституті ім. М.Лисенка, а з 1931 року паралельно – в Консерваторії ім. К.Шимановського. Серед учнів Л.Улуханової цього періоду – О.Лепкова-Антонович, Р.Гуминілович, Я.Вайсер (Вассарі), А.Поліщук, М.Скала-Старицький, О.Николишин, В.Гренчишин, В.Шухевич, І.Задорожний, М.Попіль. У 1939 році Л.Улуханова розпочала педагогічну роботу у Львівській державній консерваторії (з 1944 р. ім. М.В.Лисенка). У цьому ж році їй було присвоєно звання доцента. Водночас, з 1939 до 1941 року, працювала консультантом по вдосконаленню вокальної майстерності солістів у Львівському державному оперному театрі. 3 1941 року давала приватні уроки співу. У повоєнний час Л.Улуханова продовжила викладацьку роботу в стінах консерваторії (1945-1954). У 1947 році їй було присвоєно вчене звання професора. Серед учнів Лідії Олександрівни Улуханової цього періоду – В.Шумна, Є.Коляда, В.Розумна, К.Шелюжко, Т.Сіньковська, Р.Голдіна, Л.Жилкіна, О.Врабель (який після смерті Л.Улуханової навчався у П.Кармалюка та О.Карпатського). Л.Улуханова – автор методичних розробок: «Практичні поради молодому викладачеві співу», «Значення резонаторів у процесі сольного співу». У 1949 р. здійснила критичний розбір рукопису О.Мишуги, на основі чого підготувала доповідь на тему «Основні педагогічні думки українського співака і педагога О.П.Мишуги».

Володимир Качмар (1893-1964) – оперний та концертно-камерний співак (бас-баритон) Першу вищу освіту здобув як юрист у Львівському університеті (1912). У 1913-1914 роках навчався співу в Міланській консерваторії (клас М.Росселя). Продовжував навчання у Львові у З.Козловської та А.Діанні. У 1919 році дебютував у Львівському оперному театрі. Навесні 1920 року знову виїхав до Мілану, де вдосконалював вокальну майстерність у професора Г.Ляура, а з 1925 – і педагогічну практику як асистент професора Ляура. В.Качмар був солістом оперних театрів Риму, Мілану та інших міст Італії. Гастролював у театрах Швейцарії, Німеччини, Югославії, Румунії тощо. Сезонно співав у Львівській та Варшавській операх. Виступав у польських та українських концертах. В оперному репертуарі співака – Стольнік і Збігнев («Галька» і «Страшний двір» С.Монюшка), Амонасро («Аїда» Дж.Верді), Борис Годунов (однойменна опера М.Мусоргського), Мефістофель («Фауст» Ш.Гуно), Кардинал («Дочка кардинала» Ж.Ф.Галеві). У 1937 році Володимир Михайлович переїхав до Львова, де поряд з виконавською діяльністю почав займатись і педагогічною роботою. З 1938 до 1939 року працював педагогом Консерваторії ім. К.Шимановського та оперній студії поряд з А.Дідуром, Л.Улухановою, В.Флям-Пломєнським та ін. У 1939 році почав викладати у Львівській державній консерваторії. Під час німецької окупації займався приватно (вдома). У серпні 1944 року В.Качмара знову запрошують до консерваторії на посаду професора і завідувача кафедрою оперної підготовки. У 1946 році виїхав до Кракова, де до 1964 року викладав у Вищій музичній школі.

Одарка Карлівна Бандрівська (1902-19811) – камерна співачка (сопрано), піаністка, педагог, доцент. Навчаючись у класичній гімназії Львова, О.Бандрівська паралельно поступила до Вищого Музичного Інституту ім. М.Лисенка, де навчалася гри на фортепіано у Марії Криницької. У 1922 р. закінчила Інститут і продовжила студії у Відні. 3 1924 р. навчалася співу у проф. 3.Козловської та вступила на гуманітарний факультет Львівського університету. У 1928 р. виїхала до Італії (Мілан та Віа-Реджіо) на вдосконалення сольного співу до С.Крушельницької – рідної тітки. Через рік, повернувшись до Львова, почала гастрольне турне в Україні, Польщі та у Відні. У 30-х роках О.Бандрівська вела активну творчу діяльність як співачка та піаністка. Залишила багато звукозаписів із виконанням творів західноєвропейських класиків, українських та галицьких композиторів та низку науково-методичних праць. Гастролювала у Польщі, Австрії та Україні.

Колбін Петро Родіонович (1904-1987) – випускник Свердловської консерваторії. У 1945 році, після закінчення війни, на запрошення самого Василя Барвінського, тодішнього директора Львівської консерваторії, переїжджає до Львова і починає працювати викладачем сольного співу. Паралельно викладає й у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича", був завідувачем вокального відділу. З його класу вийшли З.Бабій, С.Степан, Г.Кузовков, В. Герасимчук, І.Равлюк, І.Тиравський, І.Маковецька, М.Чайковський, Т.Куценко, В.Цімура, С. Коломієць, В.Паславський, Г.Паращук-Дубенскова, П.Турянський, Т.Едер та інші.

Дарія Федорівна Діденко  (директор училища 1945-1957 р.р.), навчалася співу у славетної Соломії Крушельницької. Її випускниця - видатна українська співачка, народна артистка України Тамара Дідик – солістка Львівської опери створила незабутні образи світової і української оперної класики на оперних сценах Європи і України.

Іван Іванович Майчик (1927-2007) – заслужений діяч мистецтв України, дириґент, композитор, науковець і педагог – викладач вокального ансамблю. Народився на Лемківщині с. Одрехова (Підкарпатське воєводство, Польща). 1972-2007рр.– викладач у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".
Навчався у Львівській державній консерваторії ім. М.Лисенка (1956-1961) на диригентсько-хоровому факультеті. Працював диригентом заслуженої академічної хорової капели "Трембіта", керівником хору на Львівському радіо та хору студентів у ЛДМУ ім. С.Людкевича. Його учні: Я.Гнатовський (керівник камерного хору "Глорія"), Б.Генгало (керівник камерного хору "Євшан"), Л.Рега (хормейстер Львівського театру ім. М.Заньковецької) та інш. Автор понад 430 творів вокально-хорової музики на слова О.Олеся, О.Ольжича, Б.Лепкого, Л.Костенко, В.Стуса, Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки та ін... Видав збірки, серед яких: «Співаночки мої» (1967), «Лемківські народні пісні» в обробці М.Дрималика (1969), «Українські народні пісні з репертуару Соломії Крушельницької » (1971), «Українські народні пісні з репертуару Павла Кармалюка» (1976), «Українські народні пісні» (1980), «Українські народні пісні з репертуару Олександра Врабеля» (1982), «Хорові твори І.Майчика» (1999), «Хорові твори та романси на слова Т.Шевченка» (2003), «Хорові твори, вокальні ансамблі та романси на слова Богдана-Ігоря Антонича» (2007) та ін.
З 2006 року викладач ЛНМА ім. М.Лисенка (вокальні ансамблі).
Ґрунтовно вивчав і досліджував культуру, звичаї та фольклор рідної Лемківщини. Автор понад 70 статей і досліджень: «Соломія Крушельницька» (1972), «Про співака О.Карпатського» (1973), «Перлини Лемківщини» (1981), монографії «Одрехова в минулому. 1419-1999рр.» (1999) тощо.

Марія Василівна Галій-Моравська – заслужена  артистка України, доцент. 1992-2014рр. – викладач вокалу у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича". Серед її вихованців - лауреат всеукраїнських конкурсів Пундик О., Левицький В., Гринів Т., Галько В., Сливка С., Тетюк М., дипломант міжнародного конкурсу Ткачук Н. Закінчила Львівську державну консерваторію ім. М.В.Лисенка (історико-теоретичний факультет у професора С.Людкевича) та 3 курси вокального факультету. Відтак, з 1966 р. навчалася в Одеській державній консерваторії ім. А.В.Нежданової (клас проф. О.Благовідової). Після закінчення консерваторії працювала солісткою Львівської обласної філармонії. 1969–1997 рр. – солістка Львівського академічного театру опери і балету ім. Івана Франка, де виконала понад 70 оперних партій (великих, середніх, малих), серед них: Наталка («Наталка Полтавка» М.Лисенка), Оксана та Одарка («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського), Джільда («Ріголетто» Дж.Верді), Церліна («Дон Жуан» В.А.Моцарта), Лейла («Шукачі перлів» Ж.Бізе), Норіна («Дон Паскуале» Г.Доніцетті, Мюзетта («Богема» Дж.Пуччіні), Ганна («Страшний двір» С.Монюшка), Олена («Прекрасна Єлена» Ж.Оффенбаха) та ін. М.Галій – лауреат багатьох Всеукраїнських конкурсів. Постійно виступала із сольними концертами у багатьох містах України та за кордоном. Була однією з перших виконавиць творів С.Людкевича, А.Кос-Анатольського, Є.Козака та інших львівських композиторів. Галій М.В. видала збірку "Наша дума, наша пісня не вмре не загине", має друковані статті про Є. Вахняка, П.Кармалюка, О.Благовидову, А.Кос-Анатольського, а також цікаві методичні розробки. З 2005 р. викладач кафедри сольного співу Львівської  національної музичної академії ім. М.В.Лисенка.

Паславський Володимир Йосипович
1987-2016рр. – викладач вокалу у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".
1961-1965 – навчався у Львівському медичному училищі (фельдшер-акушер)
1965-1968 – служба у з збройних силах.
1968-1972 – навчання у Львівському музичному училищі в класі П.Р.Колбіна
1972-1977 – студент Львівської державної консерваторії ім. М.В.Лисенка в класі доцента, засл. діяча мистецтв України М.В.Шелюжка.
Багато років працював солістом ЛОМА, згодом солістом Львівської обласної філармонії. Побував з гастролями у багатьох країнах – США, Франія, Іспанія, Польща, Голландія, Австрія.
За час праці у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" виховав багато талановитих учнів: засл. арт. України В.Кудовба, лауреати вокальних конкурсів: О.Бублик, Н.Галатиба, М.Береза, І.Семенюк, О.Лебедєв, Н.Михальчук які з успіхом продовжили навчання у вищих навчальних закладах України – Львові, Києві. Його вихованці є активними учасниками багатьох мистецьких подій училища. В.Й.Паславський є постійним учасником (багаторічним солістом) хору викладачів КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".


 Сьогодні на відділі сольного співу працюють:

Косопуд Богдан Йосипович

Заслужений діяч мистецтв України, доцент.

З 2003 року викладач сольного співу КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича", з 2011 р. завідувач вокального відділу.

1972-1976 – навчався у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф.Колесси, його викладачами по вокалу були М.М.Ногтєва та Л.М.Редченко.
1978-2003 – студент вокального факультету Львівської державної консерваторії ім. М.В.Лисенка, клас проф., нар. арт. СРСР П.П.Кармалюка. Камерного співу навчався у доц. Н.К.Чубарової та проф. М.О.Логойди.

З 1981 року – соліст Львівської опери. Оперні партії: Марсель – "Богема", Шарплес – "Мадам Батерфляй" Дж.Пуччіні; Сільвіо – "Паяци" Р.Леонкавалло; Ебн-Хакіа – "Іоланта" П.Чайковського; Султан – "Запорожець за Дунаєм" С.Гулака-Аотемовського; Микола – "Наталка Полтавка" М.Лисенка; Марулло – "Ріголетто", Барон – "Травіата" Дж.Верді; Фіорелло – "Севільський цирульник" Дж.Россіні і інш.

Багато років працював солістом оперної студії при ЛДК (ЛНМА) ім. Лисенка. Оперні партії: Сташко – "Заграва" А.Кос-Анатольського; Алеко – "Алеко" С.Рахманінова; Онєгін – "Євгеній Онєгін", Роберт та Ебн-Хакіа – "Іоланта" П.Чайковського; Зурга – "Шукачі перлів" Ж.Бізе; Султан – "Запорожець за Дунаєм" С.Гулака-Артемовського та інш.
Працював солістом Кримської, Львівської та Рівненської філармоній. Має значну кількість фондових записів на державному радіо України та Львівському радіо і телебаченні (арії з опер, романси, лемківські пісні, твори українських авторів, народні пісні та власні твори). У доробку співака – компакт-диски «Чужино» (2003р.),  «Україно, матінко мила» (2005р.) та «Пригорніть мене, рідна, до себе» (2008р.).

Має власні видання: "Репертуарна вокально-методична розробка для баритона" (2003р.); Музично-поетична збірка "З болем та любов'ю" (2007 р.); Збірник вокальних творів на власні вірші "Україно, матінко мила" (2007р.); Навчальний посібник для баритона "Пісні та романси українських композиторів з репертуару Богдана Косопуда" (2014р.).
Друковані статті: «Мистецький подвиг Петра Колбіна» (2011р.), «Штрихи до творчого портрета співака та педагога Павла Кармалюка» (2012 р.), «Поезія Т.Шевченка у вокальній творчості львівських композиторів» (2014 р.), «Останнє інтерв’ю – пам’яті Володимири Чайки» (2015 р.), «Творимо спільну справу» КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" - ЛНМА ім. М.Лисенка: творчі контакти (2016 р.).

Серед його вихованців – лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів: Тарас Різняк, Ярослав Папайло, Анастасія Тимко, Іван Оленич, Михайло Мирка, Юрій Григораш, Марта Перхач, Ольга Вельгош, Володимир Кручкевич, Ірина Банар, Віталій Коваль, Володимир Щигіль. Силами студентів класу Б.Й.Косопуда дано багато сольних концертів на різних концертних майданчиках м. Львова і області: - "Концерт до 50-річчя Б.Косопуда" (2007 р.); "Наш Шевченко" концерт вокального відділу (2013 р.) – Великий зал КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича"; "Тобі мій рідний краю" до 70-річчя КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" (2007 р.), "Від бароко до сучасності" (2010 р.), "Ніч над Карпатами" до 105 річниці А.Й.Кос-Анатольського (2014р.), Творчий вечір до 80-річчя Зіновія Бабія (2015 р.) – Малий зал КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича"; "Vittoria, Vittoria" музика епохи бароко (2014 р.) – Великий зал ЛНМА ім. М.Лисенка; Творчий вечір до 200 річчя Т.Г.Шевченка (2014 р.) – Національний музей ім. І.Франка; Два сольні концерти Ольги Вельгош та Володимира Кручкевича у Стрийській школі мистецтв та Добротвірській школі естетичного виховання (2014 р.); "Вокальна творчість Остапа та Нестора Нижанківських" (2013 р.) – Львівський музично-меморіальний музей С.Крушельницької та ЛССМШІ ім. С.Крушельницької і ін. Незмінним концертмейстером в кл. викл. Б.Й.Косопуда є лауреат міжн. конкурсів, кандидат мистецтвознавства Н.Т.Майчик.

У 2010 році журі Всеукраїнського конкурсу ім. Т.Терен-Юськіва, відзначило Б.Й.Косопуда Дипломом «За високу педагогічну майстерність».

З 2011 року Б.Й.Косопуд викладач кафедри сольного співу ЛНМА ім. М.В.Лисенка. 
2014 р. – нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України.

Дудар Василь Вікторович

Заслужений артист України, доцент.

1993-2014рр. – викладач вокалу у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича", завідувач (2000-2011) вокального відділу.
Серед його виипускників - заслужена артистка України Л.Качала, М.Гончарик, О.Кувітанов, О.Білик, лауреати Міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI століття» – М.Пігура, Т.Борецька, І.Ключковська (Дзундза), А.Старушкевич.

У 1964 р. закінчив Київське культурно-освітнє училище по класу хорового диригування.
У 1966-1967 рр. здобув вокальну освіту у Київському музичному училищі ім. Р.Глієра, а у 1973 р. закінчив вокальний факультет Львівської консерваторії у проф. О.Й.Дарчука та доц. Н.К.Чубарової.

У 1973-1981 рр. – соліст Львівського академічного театру опери і балету ім. І.Франка.
1981-1985 рр. – соліст Південної групи військ м. Будапешт (Угорщина).
3 1985 р. – соліст Львівського оперного театру. З успіхом виконав партії: Карась («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського), Виборний, Тарас, Пацюк («Наталка Полтавка», «Тарас Бульба», «Різдв’яна ніч» М.Лисенка), Війт, («Украдене щастя», Ю.Мейтуса), Іван Гонта («Згадайте, братія...» В.Губаренка), Бурунда («Золотий обруч» Б.Лятошинського), Кончак («Князь Ігор» О.Бородіна), Гремін, Зарецький («Євгеній Онєгін» П.Чайковського, Дон Базіліо («Севільський цирульник» Дж.Россіні), Дон Паскуале («Дон Паскуале» Г.Доніцетті), Альвізе («Джоконда» А.Понк’єллі та ін.
Гастролював у Польщі, Чехії, Угорщині, Німеччині, Австрії, Бельгії, Італії, Іспанії, Франції, Росії, Білорусії тощо, а також містами України.

Фондові записи: опера «Різдвяна ніч» М.Лисенка, опера «Украдене щастя» Ю.Мейтуса, арії Дж.Верді, Г.Доніцетті, М.Глінки, романси та пісні А.Кос-Анатольського, українські народні пісні, духовні твори та колядки.

З 2003 року В.В.Дудар викладач кафедри сольного співу ЛНМА ім. М.В.Лисенка. 
Видав низку методичних розробок. У 2005 р. світ побачили дві нотні збірки «3 репертуару Василя Дударя», до яких входять арії з опер, романси, балади, думи, обробки українських народних пісень для баса.

Також у 2010 р. виданий збірник «Українська вокальна музика» для баса з репертуару Василя Дударя, рекомендований Міністерством освіти і науки України як навчально-методичний посібник для студентів вищих навчальних закладів.У 2009 році нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України.

Тюппа Алла Іванівна

З 1966 року викладач вокалу КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича". Навчалася у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" (кл. викл. Іванової К.В.). Закінчила вокальний факультет Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка (1961-1966 р.р.) по класу сольного співу у доц. Бандрівської О.К. та проф., нар. арт. України М.Я.Байко. Концертмейстерами в її класі працювали – І.Б.Юркевич (довгий час), сьогодні Ю.Д.Єльцова. За час роботи в училищі виховала чимало випускників, лауреатів та дипломантів вокальних конкурсів: О.Мочерад, М.Стасишин, Н.Дацько, О.Жаровська, О.Кайсіна, І.Каменецька, М.Березовська та інші. Має методичну працю: "Вокально-педагогічний репертуар для сопрано" (Львів. 2010 р.). Студенти її класу з успіхом виступають на звітних концертах училища та інших сценах області з різноманітними тематичними програмами.

Кривоцюк Лариса Євгенівна

Заслужений працівник культури України. "Учасник бойових дій" – Афганістан 1989 р. Лауреат міжнародного фестивалю-конкурсу української пісні "Золоті трембіти" (м.Трускавець-1992р.).
1966-1970 – навчання на фортепіанному відділі у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" в кл. викл. Бояджян М.Х.

1971-1977 – студентка вокального ф-ту Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка, клас доц. В.І.Підоріни.

З 1997 року викладач сольного співу у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича". Серед її вихованців лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокалістів: Приймак С. (1999 р. – Польща), Колитяк М. (2000 р. – Польща), Горська О. (2002 р. – Хмельницький), Гарбіш Г. (2006 р. – Київ-Ворзель), Рудик О. (2011 р. – Кіровоград).

Студенти кл. викл. Л.Є.Кривоцюк активні учасники музичних заходів у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" – щорічні творчі звіти, тематичні концерти, мистецькі зустрічі в музичних закладах м. Львова, тощо. Вона опрацювала і видала методичну розробку "Вокально-педагогічний репертуар для меццо-сопрано". Має друковані статті у музичних українських виданнях.
2000-2011 – викладала на кафедрі сольного співу у ЛНМА ім. М.Лисенка.

Семчишин Надія Василівна

Колтун Віра Іванівна

Майчик Остап Іванович

Заслужений діяч мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства.
Закінчив КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" клас фортепіано Л.Єфіменко та Львівську державну консерваторію (ЛНМА) ім. М.Лисенка (1991) клас фортепіано З.Стернюк, клас концертмейстерства О.Бонковської, клас камерного ансамблю Л.Онищенко.
З 1991 року – концертмейстер відділу хорового диригування КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" (класи І.Майчика, В.Яциняка).

1994 р. – викладач відділу спеціального фортепіано, а з 2007 року викладач вокального ансамблю на вокальному відділі КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича". Виступи вокального ансамблю під керівництвом О.Майчика завжди користуються великим успіхом серед слухачів. Ансамбль постійний учасник щорічних творчих звітів училища, різноманітних концертних програм та урочистостей.
1994-1996рр. – концертмейстер вокально-інструментального ансамблю «Оксана» Львівської філармонії.
З 2005 року – начальник відділу міжнародних зв’язків і концертної діяльності ЛНМА ім. М.Лисенка.
2007 року – ст. викладач, доцент, професор (вокальн. ансамбль) кафедри сольного співу ЛНМА ім. М.Лисенка.

Виступав зі співаками: нар. арт. України В.Ігнатенком, О.Білозір, І.Білозіром, С.П’ятничком, В.Яциняком, засл. арт. України М.Блощичаком.

Гастролював в Австралії, Канаді, Австрії, Німеччині і ін.

Автор численних монографій, статей про композиторів та наукових збірок.

Різняк Тарас Іванович

Лауреат міжнародного та всекраїнських конкурсів вокалістів.

З 2012 року працює на посаді викладача у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".

2004-2007 – навчався у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" у класі засл. діяча мистецтв України Б.Й.Косопуда.
2007-2012 – навчання у ЛНМА ім. М.Лисенка клас нар. арт. України, проф. І.Ф.Кушплера
За час праці на посаді викладача сольного співу виховав лауреата міжнародного конкурсу І.Радванського нині студенка ЛНМА ім. М.Лисенка. Гарно зарекомендував себе ще і як вдумливий режисер-постановник. За його режисерськими постановками відбулися чудові Шевченківські вечори у великій залі коледжу – 2013, 2014, 2016 р.р. Силами студентів вокального відділу зробив постановку опери В.Моцарта "Бастьєн і Бастьєна" – 2014 р. та "Українські вечорниці" П.Ніщинського – 2015р.        

Марич Олександра Валеріївна

Лауреат міжнародного та всекраїнського конкурсів вокалістів.

З 2013 року працє викладачем у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".

2003-2007 – студентка вокального відділу КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича" клас А.І.Тюппи.
2007-2012 – навчання у ЛНМА ім. М.Лисенка в класі доцента, засл. арт. України В.В.Дударя. Брала участь у майстер-класах проф. У.Шонгальс (Німеччина) та Є.Артиш (Польща) у ЛНМА ім. М.Лисенка.

За час праці в училищі виховала лауреата всеукраїнського та дипломанта міжнародного конкурсу вокалістів О.Сейко. З учнями свого класу приготувала сольну програму з вокальних творів А.Й.Кос-Анатольського та вокальну програму "Музичний калейдоскоп" з якими успішно виступили у Львівському музеї ім. С.Крушельницької, ЛНУ ім. І.Франка та у КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".

З 2008 року працює організатором культурної діяльності у Львівському центрі медичної реабілітації інвалідів. Нагороджена багатьма грамотами і дипломами за плідну працю з особами з обмеженими можливостями.

Дубченко Надія Ігорівна


Щороку відбуваються звітні концерти відділу, концерти, присвячені визначним датам. Студенти відділу беруть активну участь у звітних концертах коледжу, у тематичних та моноґрафічних концертах.

Місце знаходження

 
 
 
 
 79013
Львівська область
м.Львів
пл.Маркіяна Шашкевича, 5
веб-сайт: ldmu-lyudkevych.com.ua
тел: 032 261-23-48
© 2015 LDMU. All Rights Reserved. Designed By Spikart