Відділ сольного співу

   завідувач - заслужений діяч мистецтв України

  Богдан Йосипович Косопуд

  

  

Досягнення вокального відділу належать до славних сторінок історії КЗ ЛОР "ЛМК ім. С. П. Людкевича".

Державними нагородами та званнями відзначені численні відомі співаки, випускники вокального відділу коледжу:

  • народні артисти України: Тамара Дідик, Степан Степан, Наталія Дацько, Любов Качала
  • нар. арт. Білорусії: Зеновій Бабій - вип. 1952р.
  • нар. артисти Росії: Євгенія Гороховська, Петро Скусніченко
  • засл. діяч мистецтв України Олег Цигилик
  • заслужені артисти України: Георгій Кузовков, Леонід Невинний, Іван Тиравський, Василь Герасимчук, Іван Равлюк, Соломія Приймак, Інеса Братущик, Володимир Кудовба
  • заслужені працівники культури України: Тадей Едер, Лариса Кривоцюк
  • лауреати міжнародних і республіканських конкурсів: Ігор Крупенко, Микола Чайковський, Марія Березовська, Лариса Даренська, Анатолій Зорін, та багато інших.

З історії вокального відділу
(інформацію опрацювали і подали М.А.Жишкович, Р.І.Гавалюк та Б.Й.Косопуд)

У різні роки на відділі сольного співу працювали висококваліфіковані педаґоґи: 
проф. Р.М.Любінецький, проф. В.М.Качмар, Е.Й.Копачинська, Р.І.Прокопович, О.Л.П'ясецька, Ц.К.Наглік, М.Філатов, О.Г.Грек-Сказова, В.В.Єнджеєвська, О.С.Олеска-Міскі, М.В.Мейбаум, А.К.Маргуліс, М.В.Свірська-Мельник, В.Кричинський, проф. Л.О.Улуханова, доц. О.К.Бандрівська, П.Р.Колбін, М.В.Телегіна, Д.Ф.Діденко, К.В. Іванова, Ю.С.Корнілова, М.І.Коснічук, Л.Г.Маньковська, Н.І.Фоменко, Н.О.Лазарчук, А.Ф. Гром, В.О.Романовська, І.І.Майчик, М.О.Мартиновська, доц. М.В. Галій-Муравська, В.Й.Паславський, А.І.Тюппа, доц. В.В.Дудар та інші.

Студенти вокального відділу беруть активну участь у щорічних творчих звітах, виступають як солісти, а також показують свою майстерність співу у вокальному ансамблі, мішаному та жіночому хорах. За останні роки відбулося чимало сольних тематичних концертів з творів львівських композиторів та пам’яті видатних митців – С.Людкевича, А.Кос-Анатольського, О. та Н.Нижанківських, М.Колесси, Д.Задора, І.Майчика, З.Бабія, Є.Козака, С.Крушельницької  та ін. Також велику увагу на відділі приділяють вивченню творів композиторів-класиків, барокової музики, творчості українських композиторів.

 Завідувачі вокального відділу з часу заснування:

до лютого 1940 р. – Е.Й.Копачинська та М.В.Мейбаум
з лютого 1940-1941 та 1944-1945 рр. – проф. Р.М.Любінецький
1945-(тимчас.) Р.І.Прокопович
1945-1946 – проф. В.М.Качмар
1946-1948 – М.Філатов,
1848-(тимчас.) Петренко
1948-1954 – П.Р.Колбін
1954-1955 – Л.Г.Маньковська
1955-1956 – П.Р.Колбін
1956-1977 – М.В.Телегіна
1977-19…  – М.І.Коснічук
     … -2000 – А.Ф.Гром
2000-2011 – В.В.Дудар
2011-2019 – Б.Й.Косопуд
2019-2022– В.І.Колтун
2022-….  тепер.час  Б.Й.Косопуд

Роман Любінецький (1885-1945)  – оперний співак (тенор), педагог. У 1914 р. закінчив Віденську музичну академію. На її сцені дебютував у партії Річарда I з опери „Бал-Маскарад” Дж. Верді. Далі працював у оперних театрах Дрездена, Кракова, Загреба. У складі Дрезденського театру гастролював у Гамбурзі, Відні, Празі. Серед партій – Каварадоссі і Рудольф («Тоска» і «Богема» Дж.Пучіні), Альфред («Травіата» Дж.Верді), Макс («Вільний стрілець» К.Вебера), Турідду («Сільська честь» П.Масканьї), Фауст («Фауст» Ш.Гуно), Хозе («Кармен» Ж. Бізе) та ін. Р.Любінецький багато концертував. У 1923 році разом з піаністом і композитором В.Барвінським брав участь у концертному турне Чехословаччиною та Західною Україною, виконуючи твори М.Лисенка, С.Людкевича, В.Барвінського, В.Безкоровайного, Д.Січинського. 3 1929 до 1939 р. Р.Любінецький викладав вокал у Львівській консерваторії Польського Музичного Товариства, а у 1940-1941 та 1944-1945 рр. був професором сольного співу у Львівській державній консерваторїї ім. М.В.Лисенка, завідувачем вокального відділу ЛДМУ  ім. С.Людкевича. Серед його учнів – Л.Німців, Н.Горницький, Л.Рейнарович.

Лідія Улуханова (1879-1954) – оперна співачка (лірико-драматичне сопрано), педагог, професор. Вокальну освіту здобула у Київській приватній школі Миколи Тутковського (клас проф. О.Сантагано-Горчакової, 1896 – 1900 рік). Вдосконалювала вокальну майстерність у Мілані в професорів Аркеля та Ванцо (1902, 1912). Виступала під сценічним ім’ям Вікшемська. Педагогічну діяльність Л.Улуханова розпочала в 1927 році у Київській консерваторії. Через рік переїхала разом з чоловіком, відомим режисером Олександром Улухановим, до Львова, де продовжила викладацьку роботу у Вищому Музичному інституті ім. М.Лисенка, а з 1931 року паралельно – в Консерваторії ім. К.Шимановського. Серед учнів Л.Улуханової цього періоду – О.Лепкова-Антонович, Р.Гуминілович, Я.Вайсер (Вассарі), А.Поліщук, М.Скала-Старицький, О.Николишин, В.Гренчишин, В.Шухевич, І.Задорожний, М.Попіль. У 1939 році Л.Улуханова розпочала педагогічну роботу у Львівській державній консерваторії (з 1944 р. ім. М.В.Лисенка). У цьому ж році їй присвоєно звання доцента. Водночас, з 1939 до 1941 року, працювала консультантом із вдосконалення вокальної майстерності солістів у Львівському державному оперному театрі. 3 1941 року давала приватні уроки співу. У повоєнний час Л.Улуханова продовжила викладацьку роботу в стінах консерваторії (1945-1954). У 1947 році їй присвоєно вчене звання професора. Серед учнів Лідії Олександрівни Улуханової цього періоду – В.Шумна, Є.Коляда, В.Розумна, К.Шелюжко, Т.Сіньковська, Р.Голдіна, Л. Жилкіна, О. Врабель (який після смерті Л.Улуханової навчався у П. Кармалюка та О. Карпатського). Л.Улуханова – автор методичних розробок: «Практичні поради молодому викладачеві співу», «Значення резонаторів у процесі сольного співу». У 1949 р. здійснила критичний розбір рукопису О.Мишуги, на основі чого підготувала доповідь на тему «Основні педагогічні думки українського співака і педагога О.П.Мишуги».

Володимир Качмар (1893-1964) – оперний та концертно-камерний співак (бас-баритон). Першу вищу освіту здобув як юрист у Львівському університеті (1912). У 1913-1914 роках навчався співу в Міланській консерваторії (клас М.Росселя). Продовжував навчання у Львові у З.Козловської та А.Діанні. У 1919 році дебютував у Львівському оперному театрі. Навесні 1920 року знову виїхав до Мілану, де вдосконалював вокальну майстерність у професора Г.Ляура, а з 1925 – і педагогічну практику як асистент професора Ляура. В.Качмар був солістом оперних театрів Риму, Мілану та інших міст Італії. Гастролював у театрах Швейцарії, Німеччини, Югославії, Румунії тощо. Сезонно співав у Львівській та Варшавській операх. Виступав у польських та українських концертах. В оперному репертуарі співака – Стольнік і Збігнев («Галька» і «Страшний двір» С.Монюшка), Амонасро («Аїда» Дж.Верді), Борис Годунов (однойменна опера М.Мусоргського), Мефістофель («Фауст» Ш.Гуно), Кардинал («Дочка кардинала» Ж.Ф.Галеві). У 1937 році Володимир Михайлович переїхав до Львова, де поряд з виконавською діяльністю почав займатись і педагогічною роботою. З 1938 до 1939 року працював педагогом Консерваторії ім. К.Шимановського та оперній студії поряд з А.Дідуром, Л.Улухановою, В.Флям-Пломєнським та ін.
У 1939 році почав викладати у Львівській державній консерваторії. Під час німецької окупації займався приватно (вдома). У серпні 1944 року В.Качмара знову запрошують до консерваторії на посаду професора і завідувача кафедри оперної підготовки. У 1946 році виїхав до Кракова, де до 1964 року викладав у Вищій музичній школі.

Одарка Карлівна Бандрівська (1902-19811) – камерна співачка (сопрано), піаністка, педагог, доцент. Навчаючись у класичній гімназії Львова, О.Бандрівська паралельно поступила до Вищого Музичного Інституту ім. М.Лисенка, де навчалася гри на фортепіано у Марії Криницької. У 1922 р. закінчила Інститут і продовжила студії у Відні. 3 1924 р. навчалася співу у проф. 3.Козловської та вступила на гуманітарний факультет Львівського університету. У 1928 р. виїхала до Італії (Мілан та Віа-Реджіо) на вдосконалення сольного співу до С.Крушельницької – рідної тітки. Через рік, повернувшись до Львова, почала гастрольне турне в Україні, Польщі та у Відні. У 30-х роках О.Бандрівська вела активну творчу діяльність як співачка та піаністка. Залишила багато звукозаписів із виконанням творів західноєвропейських класиків, українських та галицьких композиторів, низку науково-методичних праць. Гастролювала у Польщі, Австрії та Україні.

Петро Родіонович Колбін (1904-1987) – випускник Свердловської консерваторії. У 1945 році, після закінчення Другої світової війни, на запрошення самого Василя Барвінського, тодішнього директора Львівської консерваторії, переїжджає до Львова і починає працювати викладачем сольного співу. Паралельно викладає й у ЛДМУ ім. С.П.Людкевича, був завідувачем вокального відділу. З його класу вийшли З.Бабій, С.Степан, Г.Кузовков, В. Герасимчук, І.Равлюк, І.Тиравський, І.Маковецька, М.Чайковський, Т.Куценко, В.Цімура, С.Коломієць, В.Паславський, Г.Паращук-Дубенскова, П.Турянський, Т.Едер та інші.

Дарія Федорівна Діденко  (директор училища 1945-1957 р.р.), навчалася співу у славетної Соломії Крушельницької. Її випускниця - видатна українська співачка, народна артистка України Тамара Дідик – солістка Львівської опери створила незабутні образи світової і української оперної класики на оперних сценах України та Європи.

Іван Іванович Майчик (1927-2007) – заслужений діяч мистецтв України, дириґент, композитор, науковець і педагог – викладач вокального ансамблю. Народився на Лемківщині, в с. Одрехова (Підкарпатське воєводство, Польща). У 1972-2007рр.– викладач у ЛДМУ ім. С. П. Людкевича.
Навчався у Львівській державній консерваторії ім. М.Лисенка (1956-1961) на диригентсько-хоровому факультеті. Працював диригентом заслуженої академічної хорової капели "Трембіта", керівником хору на Львівському радіо та хору студентів у ЛДМУ ім. С.Людкевича. Його учні: Я.Гнатовський (керівник камерного хору "Глорія"), Б.Генгало (керівник камерного хору "Євшан"), Л.Рега (хормейстер Львівського театру ім. М.Заньковецької) та ін. Автор понад 430 творів вокально-хорової музики на слова О.Олеся, О.Ольжича, Б.Лепкого, Л.Костенко, В.Стуса, Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки та ін... Видав збірки, серед яких: «Співаночки мої» (1967), «Лемківські народні пісні» в обробці М.Дрималика (1969), «Українські народні пісні з репертуару Соломії Крушельницької » (1971), «Українські народні пісні з репертуару Павла Кармалюка» (1976), «Українські народні пісні» (1980), «Українські народні пісні з репертуару Олександра Врабеля» (1982), «Хорові твори І.Майчика» (1999), «Хорові твори та романси на слова Т.Шевченка» (2003), «Хорові твори, вокальні ансамблі та романси на слова Богдана-Ігоря Антонича» (2007) та ін.
З 2006 року викладач ЛНМА ім. М.Лисенка (вокальні ансамблі).
Ґрунтовно вивчав і досліджував культуру, звичаї та фольклор рідної Лемківщини. Автор понад 70 статей і досліджень: «Соломія Крушельницька» (1972), «Про співака О.Карпатського» (1973), «Перлини Лемківщини» (1981), монографії «Одрехова в минулому. 1419-1999рр.» (1999) тощо.

Марія Василівна Галій-Моравська – заслужена  артистка України, доцент.
З 1992-2014рр. – викладач вокалу у ЛДМУ ім. С. П. Людкевича.
Серед її вихованців - лауреат всеукраїнських конкурсів О.Пундик, В.Левицький, Т.Гринів, В.Галько, С.Сливка, М.Тетюк, дипломант міжнародного конкурсу Н.Ткачук.
Закінчила Львівську державну консерваторію ім. М.В.Лисенка (історико-теоретичний факультет у професора С.Людкевича) та 3 курси вокального факультету. Відтак, з 1966 р. навчалася в Одеській державній консерваторії ім. А.В.Нежданової (клас проф. О.Благовідової). Після закінчення консерваторії працювала солісткою Львівської обласної філармонії.
1969–1997 рр. – солістка Львівського академічного театру опери і балету ім. Івана Франка, де виконала понад 70 оперних партій (великих, середніх, малих), серед них: Наталка («Наталка Полтавка» М.Лисенка), Оксана та Одарка («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського), Джільда («Ріголетто» Дж.Верді), Церліна («Дон Жуан» В.А.Моцарта), Лейла («Шукачі перлів» Ж.Бізе), Норіна («Дон Паскуале» Г.Доніцетті, Мюзетта («Богема» Дж.Пуччіні), Ганна («Страшний двір» С.Монюшка), Олена («Прекрасна Єлена» Ж.Оффенбаха) та ін. М.Галій – лауреат багатьох Всеукраїнських конкурсів. Постійно виступала із сольними концертами у багатьох містах України та за кордоном. Була однією з перших виконавиць творів С.Людкевича, А.Кос-Анатольського, Є.Козака та інших львівських композиторів.
М.Галій видала збірку "Наша дума, наша пісня не вмре не загине", має друковані статті про Є.Вахняка, П.Кармалюка, О.Благовидову, А.Кос-Анатольського, а також цікаві методичні розробки.
З 2005 р. - викладач кафедри сольного співу Львівської  національної музичної академії ім. М.В.Лисенка.

Володимир Йосипович Паславський (1944-2020)
З 1987-2016 рр. – викладач вокалу у ЛДМУ ім. С.П.Людкевича.

1961-1965 – навчався у Львівському медичному училищі (фельдшер-акушер).
1965-1968 – служба у  збройних силах.
1968-1972 – навчання у Львівському музичному училищі, клас П.Р.Колбіна.

1972-1977 – студент Львівської державної консерваторії ім. М.В.Лисенка в класі доцента, засл. діяча мистецтв України М.В.Шелюжка.
Багато років працював солістом ЛОМА, згодом солістом Львівської обласної філармонії. Побував з гастролями у багатьох країнах – США, Франія, Іспанія, Польща, Голландія, Австрія.
За час праці у ЛДМУ ім. С. П. Людкевича виховав багато талановитих учнів. Серед них: засл. арт. України В.Кудовба, лауреати вокальних конкурсів: О.Бублик, Н.Галатиба, М.Береза, І.Семенюк, О.Лебедєв, Н.Михальчук які з успіхом продовжили навчання у вищих навчальних закладах України – Львові та Києві. Його вихованці є активними учасниками багатьох мистецьких подій училища. В.Й.Паславський був постійним учасником (багаторічним солістом) хору викладачів ЛДМУ ім. С.П.Людкевича.

Василь Вікторович Дудар – заслужений артист України, доцент.
1993-2014 рр. – викладач вокалу у ЛДМУ ім. С.Людкевича, завідувач (2000-2011) вокального відділу.
Серед його виипускників - народна артистка України Л. Качала,
 М.Гончарик, О.Кувітанов, О.Білик, лауреати міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI століття» М.Пігура, Т.Борецька, І.Ключковська (Дзундза), А.Старушкевич, Л.Островська, В.Михайловський, Д.Капінос.
У 1964 р. закінчив Київське культурно-освітнє училище по класу хорового диригування.
У 1966-1967 рр. здобув вокальну освіту у Київському музичному училищі ім. Р.Глієра, а у 1973 р. закінчив вокальний факультет Львівської консерваторії у засл. діяча мист. України, проф. О. Й. Дарчука
 та доц. Н.К. Чубарової.
У 1973-1981 рр. – соліст Львівського академічного театру опери і балету ім. І.Франка.
1981-1985 рр. – соліст Південної групи військ м. Будапешт (Угорщина).
3 1985 р. – соліст Львівського оперного театру. З успіхом виконав партії: Карась («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського), Виборний, Тарас, Пацюк («Наталка Полтавка», «Тарас Бульба», «Різдв’яна ніч» М.Лисенка), Війт, («Украдене щастя», Ю.Мейтуса), Іван Гонта («Згадайте, братія...» В.Губаренка), Бурунда («Золотий обруч» Б.Лятошинського), Кончак («Князь Ігор» О.Бородіна), Гремін, Зарецький («Євгеній Онєгін» П.Чайковського), Дон Базіліо («Севільський цирульник» Дж.Россіні), Дон Паскуале («Дон Паскуале» Г.Доніцетті), Альвізе («Джоконда» А.Понк’єллі та ін.
Гастролював у Польщі, Чехії, Угорщині, Німеччині, Австрії, Бельгії, Італії, Іспанії, Франції, Росії, Білорусії тощо, а також містами України.
Фондові записи: опера «Різдвяна ніч» М.Лисенка, опера «Украдене щастя» Ю.Мейтуса, арії Дж.Верді, Г.Доніцетті, М.Глінки, романси та пісні А.Кос-Анатольського, українські народні пісні, духовні твори та колядки.
З 2003 року В.В.Дудар викладач кафедри сольного співу ЛНМА ім. М.В.Лисенка. 
Видав низку методичних розробок. У 2005 р. світ побачили дві нотні збірки «3 репертуару Василя Дударя», до яких входять арії з опер, романси, балади, думи, обробки українських народних пісень для баса.
Також у 2010 р. виданий збірник «Українська вокальна музика» для баса з репертуару Василя Дударя, рекомендований Міністерством освіти і науки України як навчально-методичний посібник для студентів вищих навчальних закладів.
У 2009 році нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України.

Алла Іванівна Тюппа
З 1966 року викладач вокалу Львівського державного музичного училища. Навчалася у ЛДМУ (кл. викл. Іванової К.В.). Закінчила вокальний факультет Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка (1961-1966 р.р.) по класу сольного співу у доц. Бандрівської О.К. та проф., нар. арт. України М.Я.Байко. Концертмейстерами в її класі працювали – І.Б.Юркевич та Ю.Д.Єльцова. За час роботи в училищі виховала чимало випускників, лауреатів та дипломантів вокальних конкурсів: О.Мочерад, М.Стасишин, Н.Дацько, О.Жаровська, О.Кайсіна (Марич), І.Каменецька, М.Березовська та інші. Написала методичну працю: "Вокально-педагогічний репертуар для сопрано" (Львів. 2010 р.). Студенти її класу з успіхом виступали на звітних концертах коледжу та інших сценах області з різноманітними тематичними програмами.  

 Сьогодні на відділі сольного співу працюють:

Косопуд Богдан Йосипович - заслужений діяч мистецтв України, доцент, професор кафедри сольного співу ЛНМА ім. М.Лисенка.
З 2003 року - викладач сольного співу у ЛДМУ, нині КЗ ЛОР ЛМФК ім. С.П.Людкевича.
2011-2019 рр. та з 2022  р. - завідувач вокального відділу.
1972-1976 – навчався у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф.Колесси, його викладачами вокалу були М.М.Ногтєва та Л.М.Редченко.
1978-1983 – студент вокального факультету Львівської державної консерваторії ім. М.В.Лисенка, клас проф., нар. арт. СРСР П.П.Кармалюка. Камерного співу навчався у доц. Н.К.Чубарової та проф. М.О.Логойди.
З 1981 року – соліст Львівської опери.
Оперні партії: Марсель, Шарплес («Богема», «Мадам Батерфляй» Дж.Пуччіні); Сільвіо («Паяци» Р.Леонкавалло); Ебн-Хакіа («Іоланта» П.Чайковського); Султан («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського); Микола («Наталка Полтавка» М.Лисенка); Марулло, Барон («Ріголетто», «Травіата» Дж.Верді); Фіорелло («Севільський цирульник» Дж.Россіні) і ін.
Багато років працював солістом оперної студії при ЛДК (ЛНМА) ім. Лисенка.
Оперні партії: Сташко («Заграва» А.Кос-Анатольського); Алеко («Алеко» С.Рахманінова); Онєгін, Роберт, Ебн-Хакіа («Євгеній Онєгін», «Іоланта» П.Чайковського); Зурга («Шукачі перлів» Ж.Бізе); Султан («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського) та ін. Працював солістом Кримської, Львівської та Рівненської філармоній.
Має значну кількість фондових записів на державному радіо України та Львівському радіо і телебаченні (арії з опер, романси, лемківські пісні, твори українських авторів, народні пісні та власні твори).
У доробку співака – компакт-диски «Чужино» (2003 р.), «Україно, матінко мила» (2005р.) та «Пригорніть мене, рідна, до себе» (2008 р.).
Має власні видання
1. Репертуарна вокально-методична розробка для баритона (2003 р.) для середніх та (2017 р.) для вищих навчальних закладів.
2. Музично-поетична збірка «З болем та любов'ю» (2007 р.)
3. Поетична збірка «До Господа іду»
4. Збірник вокальних творів на власні вірші «Україно, матінко мила» (2007 р.)
5. Навчальний посібник для баритона «Пісні та романси українських композиторів з репертуару Богдана Косопуда» (2014 р.). 
6. "Соколині злети Павла Кармалюка. Рефлексії", науково-популярне видання (2020 р.)
7. "Словами тими серце мовить" (поезії) літературно-художнє видання (2022 р.)
8. «Ой по-під гай  зелененький» українські народні пісні з репертуару Богдана Косопуда (2023 р.)

Серед його вихованців – лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів: Тарас Різняк, Ярослав Папайло, Анастасія Тимко, Іван Оленич, Михайло Мирка, Юрій Григораш, Марта Перхач, Ольга Вельгош, Володимир Кручкевич, Андрій Пашковський, Ірина Банар, Віталій Коваль, Володимир Щигіль, Мар’яна Гриневич, Марія Потерейко, Христина Лукач, Володимир Глушко.
Нагороджений Почесними грамотами Міністерства культури України, обласних адміністрацій та багатьма грамотами, дипломами та подяками журі Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів вокалістів  «За високу педагогічну майстерність».

З 2011 року Б.Й.Косопуд - викладач кафедри сольного співу ЛНМА ім. М.В.Лисенка.

Кривоцюк Лариса Євгенівна – заслужений працівник культури України. «Учасник бойових дій» – Афганістан 1989 р. Лауреат міжнародного фестивалю-конкурсу української пісні «Золоті трембіти» (м.Трускавець-1992р.).
1966-1970 – навчання на фортепіанному відділі у Львівському музичному училищі в кл. викл. Бояджян М.Х.
1971-1977 – студентка вокального факультету Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка, клас доц. В.І.Підоріни.
З 1997 року - викладач сольного співу у ЛДМУ ім. С.Людкевича. Серед її вихованців - лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокалістів: Приймак С. (1999 р. – Польща), Колитяк М. (2000 р. – Польща), Горська О. (2002 р. – Хмельницький), Гарбіш Г. (2006 р. – Київ-Ворзель), Рудик О. (2011 р. – Кіровоград).
Студенти кл. викл. Л.Є.Кривоцюк - активні учасники музичних заходів у ЛДМУ ім. С. Людкевича: щорічні творчі звіти, тематичні концерти, мистецькі зустрічі в музичних закладах м. Львова, тощо.  Вона опрацювала і видала методичну розробку «Вокально-педагогічний репертуар для меццо-сопрано». Має друковані статті у музичних українських виданнях.
2000-2011 – викладала на кафедрі сольного співу у ЛНМА ім. М. Лисенка.

Семчишин Надія Василівна
Лауреат міжнародного конкурсу молодих вокалістів в м. Осло (Норвегія)-2000 р.
1976-1980 – навчалася у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф.Колесси в класі вокалу у нар. арт. України, доц. М.І.Процев’ят.
1980-1987 – студентка вокального факультету Львівської державної консерваторії (нині національної музичної академії) ім. М.В.Лисенка в класі засл. арт. України, доц. Л.І.Жилкіної.
За час навчання, в оперній студії виконала оперні партії: Одарка («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського); Земфіра («Алеко» С.Рахманінова); Тетяна («Євгеній Онєгін» П.Чайковського).
З 1987 року і до сьогодні плідно працює у Львівському музичному фаховому коледжі ім. С.Людкевича на  посаді викладача вокального відділу та концертмейстера-вокаліста в класі Т.Лукашової.
Надія Семчишин - викладач вищої кваліфікаційної категорії, має педагогічне звання «Викладач-методист». Багато випускників її класу продовжували навчання у Львівській та Київській музичних академіях, а токож за кордоном у Празі (Чехія) та Мюнхені (Німеччина). Виховала чимало Лауреатів вокальних конкурсів: Л.Бубела, С.Гарбузинська, О.Кривешко та ін.
Брала участь у багатьох концертах за кордоном: Польща, Німеччина, Франція, Великобританія, Новегія, Італія.
Студенти класу викл. Семчишин Н.В. - активні учасники мистецьких заходів коледжу та щорічних творчих звітів вокального відділу.

Колтун Віра Іванівна
Закінчила ЛДМУ (нині КЗ ЛОР Львіський музичний фаховий коледж ім. С.П. Людкевича) по класу вокалу у викл. М.І.Коснійчук та вокальний факультет Львівської консерваторії імені М.Лисенка в класі засл. арт. України, доцента Т.О.Карпатської.
З 1985 року  - солістка Львівської опери ім. С.Крушельницької, де виконувала провідні сопранові партії: Норіна («Дон Паскуале» Г.Доніцетті); Віолета, Джільда («Травіата», «Ріголетто» Дж.Верді); Розіна («Севільський цирульник» Дж.Россіні); Марильця, Наталка («Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» М.Лисенка); Анна («Украдене щастя» Ю.Мейтуса); Адель («Летюча миша» Й.Штрауса) та ін.
З 1999 року – викладач вокалу у ЛМК ім. С.Людкевича, де багато років передає набутий на оперній сцені вокальний досвід своїм студентам.
З 2019-2022 рр. - завідувач вокального відділу.

Майчик Остап Іванович – заслужений діяч мистецтв України, професор, доктор філософії. Закінчив ЛДМУ ім. С.Людкевича, клас фортепіано Л.Єфіменко, та Львівську державну консерваторію (ЛНМА) ім. М.Лисенка (1991), клас фортепіано З.Стернюк, клас концертмейстерства О.Бонковської, клас камерного ансамблю Л.Онищенко.
З 1991 року – концертмейстер відділу хорового диригування ЛДМУ ім. С.Людкевича (класи І.Майчика, В.Яциняка).
1994 р. – викладач відділу спеціального фортепіано, а з 2007 року викладач вокального ансамблю на вокальному відділі ЛДМУ ім. С.Людкевича. Виступи вокального ансамблю під керівництвом О.Майчика завжди користуються великим успіхом серед слухачів. Ансамбль - постійний учасник щорічних творчих звітів училища, різноманітних концертних програм та урочистостей.
1994-1996рр. – концертмейстер вокально-інструментального ансамблю «Оксана» Львівської філармонії.
З 2005 року – проректор з міжнародних зв’язків і концертної діяльності ЛНМА ім. М.Лисенка.
З 2007 року – ст. викладач, доцент, професор (вокальн. ансамбль) кафедри сольного співу ЛНМА ім. М.Лисенка.
Виступав зі співаками: нар. арт. України В.Ігнатенком, О.Білозір, І.Білозіром, С.П’ятничком, В.Яциняком, засл. арт. України М.Блощичаком.
Гастролював в Австралії, Канаді, Австрії, Німеччині і ін.

Автор численних монографій, статей про композиторів та наукових збірок.

Марич Олександра Валеріївна
Лауреат міжнародного та всекраїнського конкурсів вокалістів.
З 2013 року працє викладачем вокального відділу та концертмейстером-вокалістом концертмейстерського відділу у ЛМФК ім. С.Людкевича.
2003-2007 – студентка вокального відділу ЛДМУ ім. С.Людкевича клас А.І.Тюппи.
З 2007-2012 – навчання у ЛНМА ім. М.Лисенка в класі доцента, засл. арт. України В.В.Дударя. Брала участь у майстер-класах проф. У.Шонгальс (Німеччина) та Є.Артиш (Польща) у ЛНМА ім. М.Лисенка.
2020р. – працювала в журі дистанційного міжнародного онлайн-конкурсу юних артистів «Pajamas Theatre».
За час праці в коледжі виховала лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокалістів, серед яких: О.Сейко, Н.Квартирук, О.Бровченко, О.Балук, А.Гук, Ю.Канака, В.Борконюк, С.Щерба. Приготувала сольну концертну програму присвячену 75-річчю ЛДМУ ім. С.П.Людкевича  та тематичні концерті програми за участю студентів класу:  «Вокальна творчості А.Кос-Анатольського», «Музичний калейдоскоп», «Сторінками вокальної музики», «Звуки душі», «Пісня-любов моя» з якими успішно виступили у Львівському музично-меморіальному музеї С.Крушельницької., ЛНУ ім. І.Франка, ЛМФК ім. С.Людкевича, в школах мистецтв міста Львова.
Нагороджена багатьма грамотами і подяками за активну педагогічну діяльність:
Грамота ЛМФК ім. С.Людкевича з нагоди 80-річчя заснування закладу (2019 р.)
Подяка Департаменту з питань культури ЛОДА (2019 р.)
Грамота Міжнародного клубу
WORLD WOMEN CLUB (2021 р.)
Подяки від журі міжнародних конкурсів: Словаччина, Чехія (2020 р.), Австрія, Болгарія, Грузія, Італія, Канада (2021 р.)

З 2008 року працює організатором культурної діяльності у Львівському центрі медичної реабілітації для людей з інвалідністю.

Сидір Орест Ярославович - народний артист Україниперний співак (баритон), лауреат Міжнародного конкурсу ім. С.Крушельницької, доцент.
1984-1989 рр. – студент Львівської державної консерваторії ім. М.В.Лисенка (клас нар. арт. України, проф. І.Кушплера).
3 1989 р. – соліст оперної студії при Львівській державній консерваторії, а з 1994 р. – соліст Львівського оперного театру. У репертуарі співака велика кількість оперних партій. Серед них: Омар («Купало» А.Вахнянина), Ібрагім («Роксолана» Д.Січинського), Ріголетто, граф Ді Луна, Жермон, Ренато, Амонасро («Ріголетто», «Трубадур» «Травіата», «Бал-маскарад», «Аїда» Дж.Верді), Фігаро («Севільський цирульник» Дж.Россіні), Онєгін («Євгеній Онєгін» П.Чайковського), Роберт («Іоланта» П.Чайковського) та ін.
Гастролі: Польща, Угорщина, Австрія, Іспанія, Франція. Німеччина, Швейцарія, Англія, США. Особливий успіх здобув на гастролях у Національній опері Варшави та Вроцлавській опері у партії Ренато. Окрім виконавської практики, впевнено реалізує себе як викладач співу.
3 1993 р. – працює на кафедрі хорового диригуванняю
З 2002 р. – викладач кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка.
З 2021 року викладач вокального відділу Львівського музичного фахового коледжу імені С.П.Людкевича.

Загорбенський Віталій Ярославович
Оперний співак (баритон). У 1997 р. закінчив Дрогобицький державний педагогічний університет. Лауреат І премії Міжнародного конкурсу молодих вокалістів «Кримська весна – 2001». Закінчив магістратуру Дрогобицького державного педагогічного університету за спеціальністю «викладач вокалу» (клас проф., нар. арт. України Б.О.Базиликута).
У 2003-2006 рр. навчався як асистент-стажист у Львівській національній музичній академії імені М.В.Лисенка (клас проф., народного артиста України І.Ф.Кушплера).
З 2004 р. – соліст Львівського оперного театру. Партії: Жермон, Барон, Перехожий («Травіата» Дж.Верді), Марулль, Офіцер («Ріголетто» Дж.Верді), Герольд («Отелло» Дж.Верді), Белькоре («Любовний напій» Г.Доніцетті), Пролог, Сільвіо, Тоніо («Паяци» Р.Леонкавалло), Фігаро («Севільський цирульник» Дж.Россіні), Марсель, Шонар («Богема» Дж.Пуччіні), Мєчнік, Мацей («Страшний двір» С.Монюшка), Шарплес («Мадам Батерфляй» Дж.Пуччіні), Граф ді Луна («Трубадур» Дж.Верді), Папагено («Чарівна флейта» В.А.Моцарта), Фрідріх («Лоенгрін» Р.Вагнера), Роберт («Іоланта» П.Чайковського), Поет («Мойсей» М.Скорика), Микола («Наталка Полтавка» М.Лисенка).
У 2005-2012 рр. – соліст центру військово-музичного мистецтва Західного оперативно командування.
Гастролі: Німеччина. Іспанія, Франція, Австрія, Швейцарія, Польща, Катар.
З 2019 року - викладач вокального відділу Львівського музичного фахового коледжу імені С.П.Людкевича.
З 2020 р. – старший викладач кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка.

Гончарик Марія Михайлівна
Навчалася у Львівському державному музичному училищі (нині музичному коледжі) ім. С.Людкевича на диригентсько-хоровому відділі.
В 2003  р. вступила до Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка на вокальний факультет в клас нар. арт. України, проф. І. Кушплера. Здобула освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр музичного мистецтва».
Ще студенткою музичної академії її запрошують на посаду солістки-вокалістки  Духового оркестру Львівської академії сухопутних військ ім. П.Сагайдачного. Паралельно працює керівником вокального гуртка у Львівському Будинку дитячої творчості.
З 2010 р. солістка (сопрано) Львівського Галицького академічного камерного хору.
З 2014 р. викладач вокалу кафедри музичного виховання Львівського національного університету імені І.Франка.
З 2018 р. Марія Гончарик - викладач вокалу та акторської майстерності у Львівському державному музичному фаховому коледжі імені С.Людкевича.
Також є солісткою «K@K Philharmonicer», гастролювала в багатьох країнах світу: Польща, Німеччина, Австрія, Голландія, Чехія, Норвегія, Швеція, Мексіка і ін.  Веде активну концертно-виконавську діяльність в Україні та Європі.

Приймак Соломія Іванівна - заслужена артистка України. Лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів. 1996-1999 навчалася у Львівському державному музичному училищі імені С.П.Людкевича  на вокальному відділі в класі заслуженого працівника культури України  Л.Є.Кривоцюк.
1999-2004 – навчання у Львівській національній музичній академія ім. М.В.Лисенка на вокальному факультеті в класі проф. народного артиста України В.Д.Ігнатенка.
2004-2007 – асистентура стажування на кафедрі сольного співу Львівської національної  музичної академії ім. М.В.Лисенка.
2007-2022рр.-  провідна солістка національної оперети України.
Ще зі студентських років і до сьогодні веде активну концертну діяльність в Україні та за її межами (Польща, Німеччина, Словаччина, Естонія, Бельгія, Норвегія, Франція, Ісландія, Іспанія, Португалія). Працює в різних музичних жанрах.
З 2020 року Соломія Приймак - викладач вокалу та постави голосу на кафедрі музичного виховання Львівського національного університету імені І.Я.Франка, а з 2021 року - викладач вокального відділу у Львівському музичному фаховому коледжі імені С.П.Людкевича.      

Щороку відбуваються звітні концерти відділу, концерти до визначних державних дат. Студенти відділу беруть активну участь у творчих проєктах коледжу, в тематичних та моноґрафічних концертах.

Місце знаходження

 
 
 
 
 79013
Львівська область
м.Львів
пл.Маркіяна Шашкевича, 5
веб-сайт: ldmu-lyudkevych.com.ua
тел: 032 261-23-48
© 2015 LDMU. All Rights Reserved. Designed By Spikart