Відділ концертмейстерського класу

1 1 

завідувач - Тетяна

Леонтіївна Лукашова


 

     викладачі відділу концертмейстерського класу

2

концертмейстери відділу концертмейстерського класу

                       

Концертмейстерська діяльність належить до найпоширеніших форм виконавства для піаніста. Створення ансамблю зумовлене спільністю творчих намірів, настроєвості, артистичного підйому. Зазначимо, що виконавська інтерпретація у великій мірі залежить від концертмейстера, від його професійного відчуття, вміння зберегти пульс твору, відтінити і доповнити сольну партію. Саме концертмейстер створює всі умови для розкриття виконавських можливостей соліста.

Галицька концертмейстерська школа гідно представлена на теренах України та у світовому фортепіанному виконавстві талановитими знаковими особистостями, багато з яких виплекані славетним мистецьким закладом – Львівським державним музичним училищем ім. С.Людкевича (тепер- КЗ ЛОР” Львівський музичний коледж ім. С.П.Людкевича ") – осередком з давньою історією, традиціями та принципами.

Творча діяльність багатьох музикантів в училищі була доволі короткою, проте їх внесок в історію цього навчального закладу є досить значним. Вони заклали міцні підвалини для становлення і розвитку професійної концертмейстерської освіти. Подаємо перелік перших концертмейстерів училища, імена яких на сьогодні вдалось відновити (1940 рік): Б.Апфель-Гашківна, Ф.Гандверкер, А.Гефтель, О.Голинівська, Л.Корочинська–Гольдберг, Ю.Кретович, В.Матауш, І.Мошіскер, Ш.Німанд, О.Процишин, С.Рапп, Р.Шерер, А.Якубович.

Серед яскравого сузір’я визначних у сфері музичної культури постатей, фахова діяльність яких пов’язана з училищем, варто виокремити ім’я Богдана Дрималика (1898-1956) – українського піаніста, композитора (автора обробок лемківських народних пісень, солоспівів на слова О.Фета, О.Пушкіна, І.Франка), фольклориста (співробітник львівського відділення інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР), артиста камерного ансамблю (виступав у складі тріо з Р.Криштальським (скрипка) та Л.Туркевичем (віолончель), непересічного акомпаніатора, досвідченого концертмейстера, який почав вдосконалювати свою майстерність ще з 1918 року в оперній школі Чеслава Заремби. Водночас працював у Львівській державній консерваторії ім. М.Лисенка (клас С.Крушельницької, О.Бандрівської, Р.Прокопович-Орленка), концертмейстером хорових капел «Боян», «Трембіта», оперної студії Львівського будинку вчителя. Як акомпаніатор всесвітньовідомої Соломії Крушельницької, здійснив гастрольне турне містами Західної України, записав з нею обробки народних пісень на львівському обласному радіо.

З архівних документів дізнаємось, що ще до закінчення Другої світової війни, з вересня 1944 року навчальний процес у Львівському музичному училищі відновлюється і поступово набирає обертів. До роботи приступили такі концертмейстери: З.Бізанц, Н.Граубарт-Мерінг, М.Дельож, І.Левицька, С.Плєнь, С.Рапп, М.Рапачинська, С.Пшеничка.

У 50-і роки діяльність концертмейстерського класу продовжують талановиті педагоги: В.Гінзбург, Ю.Гросицька; концертмейстери: С.Грюнфельд (учениця славетного Леопольда Мюнцера), Л.Володарська, Е.Савіна, М.Овчарук.

Легендою концертмейстерського відділу є ім’я Володарської Лії Миколаївни, яка поєднала в собі унікальний педагогічний талант і яскраву концертмейстерську індивідуальність – фахівця з 50-літнім стажем, відомого і шанованого далеко за межами Львова. Ми, її учні, мали щасливу можливість повсякденно вчитись у неї відданості і любові до своєї справи, чесності, справедливості і вимогливості. Лія Миколаївна завжди вміла знайти шляхи подолання професійних проблем, зацікавити, прищепити любов до професії, особистою організованістю навчити працювати, мислити, ставити мету і долати труднощі.

Про талановитих людей писати легко і водночас важко. Легко, бо майстер відбувся. А важко, бо багато ним зроблено і потрібно, що важливо ― ні про що не забути

 Понад 40 років розділяли зі студентами та викладачами творчі будні та свята:

І.Бурлакова - досвідчений фаховий виконавець, людина, одержима музикою, яка з училищної лави прийшла концертмейстером на відділ духових та ударних інструментів і пропрацювала там до кінця своєї трудової кар’єри, ставши його невід’ємною частиною.    

О.Терлецька (відділи: струнно-смичкових інструментів, народних інструментів, диригентсько-хоровий)взірець людини і музиканта для своїх студентів і колег, яка понад 25 років була незмінним концертмейстером мішаного студентського хору (!), високопрофесійний фахівець з надзвичайним концертмейстерським відчуттям та інтуїцією.

Т.Філіпович, яка все своє творче життя “прожила” з вокалістами, маючи понад 40 випускників, і кожного вона пам’ятає по імені. Багато років працювала також зі струнниками та духовиками. Це прекрасний музикант, чудова, щира людина, з великим почуттям гумору, надзвичайно віддана концертмейстерській діяльності і закохана в музику.

В.Савко-Мотрук (відділи: духових і ударних інструментів, струнно-смичкових інструментів)професіонал високого рівня. В її особі гармонійно поєднались яскравий талант, самобутня виконавська майстерність, потужні вольові якості та особлива відданість професії.

О.Семенова (вокальний відділ) - блискучий професіонал з яскравим музичним талантом. Все своє творче життя присвятила вихованню молодого покоління, віддаючи свої знання і любов студентам.

І.Юркевич (відділи: струнно-смичкових інструментів, духових та ударних інструментів, народних інструментів, хорового диригування, вокальний) – людина високої духовної та професійної культури. Непересічний музикант з величезним досвідом виконавської практики, чудовий ансамбліст.

Яскравий слід в роботі відділу залишили творчі особистості, діяльність яких була позначена вагомими здобутками. Вони заклали міцні основи для розвитку професійного концертмейстерського мистецтва.

Це викладачі концертмейстерського класу:І.Черкаська, Л.Музальова, Л.Білик; Т.Сливінська, Л.Швецова. 

концертмейстери: Н.Гуменна (відділ струнно-смичкових інструментів), І.Черкаська(відділ струнно-смичкових інструментів), Л.Москаленко (відділи:хорового диригування, духових та ударних інструментів, струнно-смичкових інструментів, вокальний), С.Євстігнєєва (відділи: народних інструментів, хорового диригування), Е.Таривердієва (відділи: струнно-смичкових інструментів, вокальний), Н.Соболевська (відділ духових та ударних інструментів), Н.Відоняк (відділи: духових та ударних інструментів, народних інструментів, вокальний), Л.Попович (відділи: струнно-смичкових інструментів, духових та ударних інструментів, вокальний),Т.Мацієвська (відділ народних інструментів), І.Висоцька (відділи:струнно-смичкових інструментів, вокальний, хорове та оркестрове диригування), Л.Пришляк(відділи:хорового диригування, духових та ударних інструментів), Л.Музальова (відділи: вокальний, хорового диригування, духових та ударних інструментів), Л.Білик (відділ хорового диригування), М.Балон-Бала (відділи:хорового диригування, струнно-смичкових інструментів, народних інструментів), М.Жолубак (відділ духових та ударних інструментів), О.Майчик (відділи: хорового диригування, духових та ударних інструментів, музичного мистецтва естради, вокальний), І.Пілявська (відділи:хорового диригування, духових та ударних інструментів, народних інструментів, вокальний). О.Друзюк-Сімонова (відділи: струнно-смичкових інструментів, духових та ударних інструментів, народних інструментів, вокальний). З.Юзюк (відділи: хорового диригування, струнно-смичкових інструментів, духових та ударних інструментів, народних інструментів, вокальний) - піаністка, органістка, клавесиністка, кандидат мистецтвознавства – непересічна особистість, митець за покликанням; З.Жмуркевич (відділ музичного мистецтва естради), Ю.Білинська-Савула (відділ музичного мистецтва естради), О.Яговдік (вокальний відділ), Г.Філяк, (відділ духових та ударних інструментів), О.Дражниця (відділ духових та ударних інструментів), О.Тороповська (вокальний відділ), Л.Застріжна (відділи: духових і ударних інструментів, музичного мистецтв естради, хорового диригування (1-ий концертмейстер студентського жіночого хору «Дівочі мрії»), Л.Проців (відділи: хорового диригування, струнно-смичкових інструментів) та Д.Іванишин (відділ хорового диригування, багаторічний концертмейстер студентського мішаного та викладацького хорів) - непересічні музиканти, самобутні особистості з потужною внутрішньою енергетикою, блискучі концертмейстери, виступи яких захоплювали емоційною віддачею, естрадним натхненням, ансамблевим чуттям. Скільки музики «пройшло» через їхні руки – вправні руки досвідчених концертмейстерів.


Предмет «Концертмейстерський клас» є основною складовою частиноюпрофесійної підготовки студентів фортепіанного відділу. Він передбачає набуття та розвиток навиків акомпаніаторської роботи, необхідної для подальшої практичної діяльності майбутнього спеціаліста-концертмейстера. Крім того, в процесі опанування програмного матеріалу, викладачі вирішують педагогічні завдання: сформувати у студентів художній смак, відчуття стилю, виховати творчу волю, прагнення до самовдосконалення. Думка про те, що гра «під соліста» і по нотах, нібито не вимагає великої майстерності, ще подекуди існує. На заняттях з концертмейстерського класу викладачі цього предмету намагаються старанно зруйнувати стереотип щодо другорядності професії концертмейстера взагалі і предмету «Концертмейстерський клас» зокрема. Адже мистецтво концертмейстера, гра в ансамблі під силу не всім піаністам, оскільки вимагають високої майстерності, художньої культури й особливого покликання.

До 1979 року дисципліна «Концертмейстерський клас» існувала як підрозділвідділу спеціального фортепіано. Згідно навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки та Міністерством культури і мистецтв України, з метою вдосконалення викладання концертмейстерського класу як профілюючого предмету у 1979 році в училищі була створена окрема циклова комісія, яка охоплювала навчання студентів II - IV курсів, а з 2005 року - студентів I - IV курсів.

Першим завідувачем відділу концертмейстерського класу (1979-1995) стала Марина Василівна Овчарук – людина високої культури, чудовий музикант, блискучий концертмейстер, талановитий педагог, яка 30 років своєї діяльності віддала вихованню цілої плеяди концертмейстерів. ЇЇ доброта і принциповість, відданість справі та альтруїзм служили естетичним взірцем для студентів у формуванні їхньої життєвої позиції. Непересічний талант керівника виявився у неї ще на початку трудової кар’єри, коли вона, випускниця ЛДМУ ім. С.Людкевича, залишилася на роботі в рідних стінах вже в якості концертмейстера (відділи: хорового диригування, духових та ударних інструментів, народних інструментів, вокальний).Саме високий професіоналізм, залізна воля, великий інтелектуальний потенціал дозволили Марині Василівні Овчарук очолити відділ. 16 років вона впевнено і самовіддано працювала на керівній посаді.

У січні 1996 року керівну естафету творчої та професійної діяльності Марина Овчарук передала педагогу і концертмейстеру з 10-річним досвідом Тетяні Лукашовій (відділи: хорового диригування, духових та ударних інструментів, народних інструментів, струнно-смичкових інструментів, музичного мистецтва естради, вокальний). Вона – палкий ентузіаст своєї професії. За час її  головування створені нові навчальні програми для ВНЗ культури і мистецтв I-IIрівнів акредитації, ініційовано концертні виступи викладачів-  концертмейстерів, організовано і проведено звітні та ювілейні концерти, тематичні програми, вечори пам’яті. Через усе її творчо-педагогічне життя йдуть у парі вимогливість і бажання навчити, привернути увагу студентів-початківців до мистецтва концертмейстера, показати, наскільки цікавою і захоплюючою може бути роль музиканта цього фаху, і тим самим зруйнувати існуючий в їх уяві стереотип акомпаніатора – пасивного супроводжувача соліста. Як концертмейстер має великий досвід концертно-виконавської практики з солістами-вокалістами та струнниками.


Плідно розвинули свій талант багаторічною педагогічною та невпинною концертмейстерською діяльністю педагоги, концертмейстери та концертуючі музиканти:
І.Бодник (відділи: струнно-смичкових інструментів, народних інструментів, вокальний). Після закінчення Каунаського музичного училища вона ще дівчинкою прийшла в стіни нашого закладу в якості концертмейстера вокального відділу і до цього часу вражає своєю майстерністю. Це – обдарована піаністка і педагог, активно концертуючий акомпаніатор на різних сценах впродовж багатьох років з величезним репертуарним багажем і прагненням до творчості.
Л.Данчевська – вимогливий педагог і, водночас – винятково добра, душевна і світла людина. Основний зміст її педагогічних принципів - у створенні підґрунтя для   підвищення рівня концертмейстерської майстерності. Метод її роботи полягає у вивіреності кожної деталі, кожного звуку, фрази, зміни гармонії, паузи, незалежно від того, чи це мініатюра, чи сцена з опери. Доброзичливо і з розумінням ставиться до своїх студентів, цікавиться їх подальшою творчою долею. До того ж - енергійна, життєрадісна, вона магнетично притягує до себе людей.
Г.Курилич (відділи:вокальний, хорового диригування, народних інструментів, струнно-смичкових інструментів, духових і ударних інструментів) талановитий концертмейстер, чуттєвий акомпаніатор, піаністка-солістка, виконавець творів української класики. Їй одній з перших вдалось заглибитися в складну, малозвідану фортепіанну та вокальну скарбницю ще не до кінця розкритого та вивченого Василя Барвінського. 

О.Міщук – колоритна і яскрава постать, блискучий музикант, діяльність якого відрізняється неабиякою творчою ініціативністю та результативністю; досвідчений педагог, яка вже понад 20 років з особливою наснагою курує роботу концертмейстерської практики; незмінний концертмейстер вже протягом 30-ти років в класі заслуженого працівника культури Надії Кос (хорове диригування ). Має високопрофесійний виконавський і педагогічний авторитет. Свої глибокі знання та вміння вона щедро передає своїм учням.

За активної участі в конкурсах, фестивалях, культурно-мистецьких заходах можна виділити наступні прізвища концертмейстерів, які фахово репрезентують свою майстерність на різних відділах коледжу, і чиї творчі досягнення вже вписані до славетних сторінок історії нашого учбового закладу. Це – лауреати та дипломанти Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів в номінації «Кращий концертмейстер» і просто ― високопрофесійні музиканти:

Н.Бабічева –(відділи: духових і ударних інструментів, вокальний) - чудовий ансамбліст-виконавець, відмінний концертмейстер з величезним конкурсно-концертним досвідом, справжній майстер дуету. Її ім’я давно ототожнюється з відділом духових і ударних інструментів. Щира, скромна людина, фанатично віддана роботі, з особливим професійним відчуттям, завжди готова прийти на допомогу, не шкодуючи свого часу та енергії. Їй притаманна неповторна легкість у спілкуванні, надзвичайна простота і безпосередність.

Х.Веретельник (відділи: хорового диригування, духових і ударних інструментів, народних інструментів, музичного мистецтва естради) - обдарований концертмейстер, який завойовує свій авторитет надзвичайною працьовитістю, натхненністю у подачі музичного матеріалу. Це вже сформований молодий спеціаліст, закоханий у власний фах. Виступи за її участі завжди перетворюються на свято «її величності – музики».Вона, незважаючи на свій невеличкий стаж роботи, вже заслужено посідає гідне місце серед кращих концертмейстерів коледжу.

Е.Ковалишин (відділи: духових і ударних інструментів, музичного мистецтва естради)- високопрофесійний музикант-виконавець, самобутня творча особистість. Можна тільки подивлятись її запалу, енергії та працьовитості.

С.Корчинська (відділи: духових і ударних інструментів, народних інструментів, вокальний) – захоплює своїм мистецьким акомпануванням. Її гра відзначається витонченим артистизмом і надзвичайним відчуттям стилю. Вона наділена дивовижною реакцією на кожний, навіть несподіваний, подих думки і серця партнера. Заворожує своїм бережливим відношенням до виконуваної музики. Талановитий викладач, який успішно робить перші кроки у педагогіці, передаючи таємниці своєї концертмейстерської майстерності своїм вихованцям.

О.Лимаренко (відділи: духових і ударних інструментів, народних інструментів, хорового диригування) – справжній майстер своєї справи з потужними вольовими якостями, людина, котра понад усе любить і розуміє музику та може навчити цього інших. Для неї характерні безмірний ентузіазм та неймовірна працьовитість, вимогливість до себе, висока фахова майстерність у поєднанні з глибоким аналітичним мисленням та високим художнім смаком.

М.Бобрик (відділи: духових і ударних інструментів, музичного мистецтва естради) – блискучий концертмейстер, який несе радість спілкування із самобутнім мистецтвом, зачаровуючи слухачів його високою духовністю, мелодичним багатством, жанровим розмаїттям і неповторністю виконавства. Володіє якоюсь надзвичайною енергетикою і неймовірним музикантським темпераментом.

Н.Лотоцька (відділи: духових і ударних інструментів, вокальний) – талановита піаністка, чудовий ансамбліст. Їй притаманний постійний творчий пошук та вивчення нового матеріалу, неабияка потреба сцени. Вона з тих концертмейстерів-акумуляторів, від яких «заряджаються» всі, хто поруч з нею. Надзвичайно ініціативна сповнена мистецьких планів та ідей.

Н.Майчик (відділи: вокальний, хорового диригування, духових та ударних інструментів, музичного мистецтва естради), кандидат мистецтвознавства (2012) та

О.Майчик – заслужений діяч мистецтв України (2008), кандидат мистецтвознавства

(2010) – непересічні особистості, надзвичайно яскраві музиканти. Їх належність до кращих представників української культури, душевна щедрість, висока професійна майстерність і людська чарівність – риси, які завжди створювали і надалі створюють довкола них атмосферу загальної любові та привабливості. Вони – блискучі інтерпретатори української музики. З особливим пієтетом працюють над творами львівських композиторів, в яких перед виконавцями акомпанементу постають досить складні завдання, оскільки фортепіанним супроводам романсів і пісень цих авторів властиві фактурна насиченість, образна емоційність, складна драматургія. Чільне місце в  їхньому доробку займають вокальні та хорові твори Івана Майчика – заслуженого діяча мистецтв України, видатного композитора сучасності, члена національної спілки композиторів України, автора численних оригінальних вокальних і хорових творів, обробок народних пісень рідної Лемківщини, талановитого диригента, науковця та педагога і просто - батька.

Р.Панчук (відділ народних інструментів) – самобутній музикант, високопрофесійний виконавець, талановитий композитор, вимогливий педагог з відчуттям щирого бажання передати своїм студентам власний професійний досвід. Йоговиконання відрізняється не лише серйозним і неординарним прочитанням того чи іншоготвору, а й здатністю мати сильний емоційний вплив на слухача.

С.Резнік (відділи: духових і ударних інструментів, вокальний, народних інструментів, струнно-смичкових інструментів) – відмінний ансамбліст з нестримною творчою енергією. Демонструє високий рівень мистецької інтерпретації, яка завжди переконлива, вишукана, технічно бездоганна. Змістовно глибока, гнучка в агогіці і динаміці, вишукана в нюансах. Відчуває повну свободу при виконанні найскладнішого фортепіанного супроводу.

О.Санагурська (відділи: духових і ударних інструментів, народних інструментів, струнно-смичкових інструментів, вокальний) – чудовий фаховий виконавець. Її акомпанемент характеризується опрацюванням кожної фрази, створенням багатопланової фактури супроводу. Вона – рівноправна партнерка, яка творить разом з солістом! Надзвичайно добра, щира, привітна людина.

Р.Цісик (відділ духових і ударних інструментів) обдарована піаністка, блискучий концертмейстер, артист камерного ансамблю. Її виступи завжди колоритні та яскраві, відзначені бездоганною технічною майстерністю, глибоким проникненням у зміст, форму та стиль супроводжуючої фортепіанної партії. Під її руками рояль «співає» як голос, звучить кожна нота, кожна пауза.


Своїми успіхами відділ завдячує і таким яскравим ансамблістам як:
Х.Антків (відділи: хорового диригування, музичного мистецтва естради, народних інструментів) – захоплює своїм мистецьким акомпануванням. Її концертна діяльність у співпраці з відомими співаками насичена, сповнена цікавими поїздками, незабутніми зустрічами. Її виконавська інтерпретація – завжди природна, щира, яка йде від серця. Звукова палітра, стильове розуміння творів, поліфонічне відчуття, майстерна педалізація – це все в комплексі формує цілісний образ її як концертмейстера – професіонала, Майстра своєї професії.
Л.Бєлоголова (відділ народних інструментів) – яскравий і талановитий виконавець, чудова людина. Їй відомі почуття творчого натхнення та хвилювання. Захоплює її м’яке фортепіанне туше, мистецтво «співати» фортепіанну фактуру супроводу, а також – максимальне проникнення в ідею твору і прагнення до якомога повнішої передачі цієї ідеї слухачеві.
Г.Головата (відділи: хорового диригування, вокальний) – обдарована піаністка, надійна опора для репрезентації і творчих звершень співаків та диригентів. Вона не розчиняється в солістові, а прекрасно його доповнює, використовуючи для цього весь свій талант та набуті раніше концертмейстерські навики.
 О.Дашак (відділи: народних інструментів, струнно-смичкових інструментів, вокальний) – майстер створення переконливого музичного образу. Вона органічно поєднується зі звучанням соліста, що, безперечно, сприймається як єдине ціле, Її гра сповнена різноманітних емоційних відтінків, глибини розкриття художнього змісту творів.
В.Зелінська-Куц (відділи: струнно-смичкових інструментів, духових і ударних інструментів) – високоосвічена, інтелектуальна, шляхетна людина, прекрасний музикант, чуттєвий ансамбліст. Кожну музичну формулу, кожен пасаж пов’язує з певним образом, емоціями, настроєм. Захоплює своїм творчим відношенням до професії.
О.Іванишин-Орел (відділи: духових і ударних інструментів, музичного мистецтва естради) талановита піаністка, надзвичайно енергійна та емоційна. Працює з творчим натхненням. Сконцентрованість, зібраність, вольове диригентське начало – ось ті риси, які притаманні їй як концертмейстеру. Цікава у спілкуванні.
 Н.Ігнатів (відділи: вокальний, хорового диригування, духових і ударних інструментів, струнно-смичкових інструментів, народних інструментів) – у мистецтві акомпанування досягла справжньої професійності та розкрилась як творча особистість. Надійний партнер. Відтворюючи інструментальну партію супроводу, вона глибоко проникає в кожну музичну інтонацію, фразу, гармонію, геніально знаходячи для них   відповідну звукову фарбу. Концентрація і переконливість, зібраність і темперамент в поєднанні з вишуканістю та глибиною подачі акомпанементу – ось ті риси, які характеризують її концертмейстерські якості.
В.Кадочнікова (відділи: духових і ударних інструментів, струнно-смичкових інструментів) – музикант високої культури, яскрава піаністка, винятково тактовна, з неабияким почуттям смаку – в мистецтві, спілкуванні та поведінці. Її досконала піаністична техніка, як і вміння знайти засоби для відтворення художнього образу, володіння тонкощами педалізації, цікавими звуковими якостями захоплює та заворожує.
О.Миськів (відділ хорового диригування) – у її багаторічному доробку – безліч вагомих здобутків на ниві концертмейстерської діяльності. Емоційна, енергійна, вимоглива, ініціативна, діяльна.    
 О.Сеник (відділи: хорового диригування, народних інструментів, струнно-смичкових інструментів, музичного мистецтва естради) – яскраво проявляє свою майстерність у галузі ансамблевої гри. Повнокровно живе у вирі мистецьких подій. Цікава у відтворенні образно-емоційного змісту творів, їх інтерпретації. Разом зі студентським жіночим хором «Дівочі мрії» (художній керівник – Надія Поворозник), невпинно популяризує кращі зразки світової та української музичної культури.  

Л.Тихан (відділи: хорового диригування, вокальний) – яскрава особистість, обдарований музикант, «одержима музикою». В її грі відчувається свіжість відчуттів, новизна прочитання творів композиторів минулого та сучасності. І завжди це переконливо і талановито! Своєю самовідданою працею заслужила повагу колег та студентів.

Молода генерація педагогів і концертмейстерів активно підключилась до виконавської та науково-методичної діяльності. Це – талановиті викладачі та чудові ансамблісти – майбутнє відділу:

О.Бень (відділи: струнно-смичкових інструментів, духових та ударних інструментів, вокальний) – педагогічна та концертмейстерська діяльність – два напрями, які доповнюють один одного, збагачують її практичний досвід. Вона закохана у музику, в свою професію, повністю віддається роботі, вкладаючи в навчання і виховання студентів всі свої душевні якості. Як концертмейстер вміє звуково створити такий неповторний ансамбль, який заворожує всіх у концертному залі.

Р.Гаврилюк (відділи: хорового диригування, вокальний) – акомпанує зповною віддачею, вміє знайти і передати цікаві інтонаційні та гармонічні особливості фактури, різнобарвну ладову палітру. Музика «оживає» в її вправних руках, набуває випуклих рис, пульсує в часі. Здається, якісь чарівні флюїди дивним чином проникають через струни її серця до слухачів. Багато сил, енергії та душевного запалу вона віддає і викладацькій роботі, невтомно передаючи своє захоплення та любов до музики усім своїм учням.

Р.Котляревська – яскрава піаністка, талановитий педагог. З кожним проведеним заняттям вона відкриває все нові грані концертмейстерського мистецтва,подивляє своїм запалом, працьовитістю, енергійністю. Емоційна, вимоглива, настирлива.Вміє виховати у студента сценічну волю, активність, ініціативність. Чудово володіючисловом, вміє донести найтонші нюанси почуттів і тим самим «настроїти» студента напотрібний лад.

М.Бадзай (відділи: музичного мистецтва естради, народних інструментів, вокальний) – прекрасний музикант і зачудована жінка – життєрадісна і відкрита, бо все робить із душевним захопленням. Цікаво і творчо співпрацює зі співаками та інструменталістами. Вміє запалити своїм ентузіазмом та заворожити захопленістю музикою.

Х.Говдиш (відділи: струнно-смичкових інструментів, народних інструментів, духових і ударних інструментів, хорового диригування) –починаючий талановитий концертмейстер з гарною перспективою та багатообіцяючим майбуттям ! Її фортепіанний супровід наповнений художньою поетичністю, пристрастю і глибиною, а у її творчій праці відчувається гаряча зацікавленість, закоханість у свою професію, невпинне прагнення до вдосконалення та реалізації фахових якостей.

Ю.Єльцова (відділи: народних інструментів, вокальний) – чуттєвий ансамбліст. Акомпанує з великим натхненням, демонструючи блискучий піанізм. Її акомпанемент органічно вплітається в партію соліста і заповнює його різноманітними барвами. Надзвичайно скромна, добра і щира людина.

Ю.Сенюк (відділи: народних інструментів, духових і ударних інструментів) – молода обдарована піаністка з власним ставленням до навколишнього світу і людей, життєвими принципами та уподобаннями, з творчим мисленням і любов’ю до своєї справи, до музики.

Т.Юринець (відділ духових і ударних інструментів, народних інструментів) – відмінна ансамблістка з високими технічними та художньо-виконавськими якостями.

М.Бережницька (відділи: духових і ударних інструментів, струнно-смичкових інструментів, музичного мистецтва естради, вокальний) - талановитий концертмейстер з безмежним бажанням вдосконалюватися та зростати як музикант.

Ансамблева майстерність, професійне вміння підтримати соліста, колоритна гра – ось ті якості, які характеризують роботу концертмейстерів коледжу, про що свідчать успішні виступи студентів на державних іспитах, позитивні відгуки голів циклових та державних кваліфікаційних комісій, а також активна участь студентів та викладачів у культурно-мистецьких заходах.


Необхідною складовою для досягнення відповідного художнього рівня у виконанні програми з концертмейстерського класу є співпраця з ілюстраторамивокалістами та інструменталістами. Варто зазначити, що між солістами-ілюстраторами, які працюють на концертмейстерському відділі та викладачами цього фаху існує тісний творчий тандем. Нас єднає любов до музики. Бути ілюстратором у студентів дуже непросто. Якщо досвідчений концертмейстер може виконати партію акомпанементу з однієї репетиції, то студенту треба заспівати або заграти і раз, і другий, і третій

Наші ілюстратори – талановиті, творчі, особистості, бездоганні у відтворенні образно-емоційного змісту творів, їх інтерпретації, досвідчені педагоги. Вони вміють, якщо виникає потреба, підбадьорити, вселити учневі віру у власні сили, а інколи – влучно підказати. Кожен з них – особливий і неповторний, є взірцем високого звання Професіонала – Музиканта – Педагога – Людини.


У різний час на концертмейстерському відділі працювали

вокалісти: Н.Лазарчук, М.Коснійчук, А.Тюппа, М.Майчик, В.Дємєнтьєва, заслужений працівник культури Л.Кривоцюк, лауреат міжнароднихконкурсів, заслужена артистка України Н.Дацько, О.Кровицька, О.Лєбєдь, М.Мартиновська, заслужений діяч мистецтв України Б.Косопуд, В.Паславський, Н.Семчишин, М.Папайло та

інструменталісти: М.Біргер, О.Матвійчук, О.Гнатишак, В.Заранський, М.Андрухів, А.Білинський, Ю.Турканик, Н.Бажатарник-Костик, Н.Мацієвська, О.Линишин, А.Боднар, О.Пйочкевич, К.Шупарський, А.Сорока, М.Турканик.


На відділі працюють:

Дев’ять викладачів: О.Бень, І.Бодник, Р.Гаврилюк, Л.Данчевська, С.Корчинська, Р.Котляревська, Т.Лукашова, Н.Майчик – кандидат мистецтвознавства (автор численних публікацій в наукових виданнях України), О.Міщук.

Шість ілюстраторів: вокалісти – Н Неміш, Н.Дубченко, О.Кайсіна,   Соліст Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької В.Загорбенський.

Інструменталісти: Н.Кульчицька, Ю.Сорока.

Тридцять сім концертмейстерів.


Концертмейстерський відділ – це суцвіття талановитих професіоналів-музикантів за покликанням, самобутніх індивідуальностей, працьовитих, відповідальних і закоханих у свою справу особистостей, сповнених творчої снаги, енергії та мистецької фантазії. У кожного своя школа, створена на основі власної плідної концертмейстерсько-педагогічної діяльності, власного світовідчуття, особистісних методів викладання і способів спілкування зі студентами й колегами, власні досягнення у творчо-наукових розвідках. Це – згуртований колектив колег – однодумців, колег - друзів, деколи трішки заклопотаних, але завжди щиро усміхнених при зустрічі, готових прийти на допомогу, розсудливо і справедливо вирішити всі проблеми, а головне – особистим прикладом, високим професіоналізмом, любов’ю, до музики, до рідного коледжу стати взірцем для наших вихованців у навчанні і житті.
 
Наші здобутки – це наші випускники, які продовжують нашу справу з любов’ю, творчим ентузіазмом і великою вірою у майбутній день та гучні оплески наших шанувальників.

Місце знаходження

 
 
 
 
 79013
Львівська область
м.Львів
пл.Маркіяна Шашкевича, 5
веб-сайт: ldmu-lyudkevych.com.ua
тел: 032 261-23-48
© 2015 LDMU. All Rights Reserved. Designed By Spikart