ПОРЯДОК акредитації та організації роботи громадських спостерігачів і представників засобів масової інформації на виборах директора


ПОРЯДОК

акредитації та організації роботи громадських спостерігачів і представників засобів масової інформації

на виборах директора комунального закладу Львівської обласної ради

«Львівський музичний коледж імені С. П. Людкевича»

 

1.1. Порядок акредитації та організації роботи громадських спостерігачів і представників засобів масової інформації (ЗМІ) (далі – Порядок) на виборах директора комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський музичний коледж імені С. П. Людкевича» (далі – Коледж) розроблено відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Постанови Кабінету Міністрів України № 726 від 5 грудня 2014 року «Про деякі питання реалізації статті 42 Закону України «Про вищу освіту», якою затверджені Методичні рекомендації щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу», наказу по Коледжу від 12.10.2016 р. № 105 «Про організацію та проведення виборів директора».
1.2. Цей Порядок визначає умови акредитації та організації роботи громадських спостерігачів і представників ЗМІ під час проведення виборів директора Коледжу з метою забезпечення демократичності, прозорості та відкритості виборів шляхом таємного голосування.
1.3. У виборах директора можуть брати участь не більше 3 громадських спостерігачів, акредитованих організаційним комітетом. Контроль за кількістю спостерігачів, які одночасно перебувають у приміщенні для голосування, покладається на голову (заступника) виборчої комісії.
1.4. Повноваження громадських спостерігачів та представників ЗМІ починаються з моменту їх реєстрації виборчою комісією з проведення виборів директора Коледжу і припиняються після складання підсумкового протоколу про результати голосування на виборах директора Коледжу.
1.5. Не може бути громадським спостерігачем: член виборчої комісії; член організаційного комітету.
1.6. Громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання освітньої, виховної та наукової діяльності, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування, може звернутися до організаційного комітету з клопотанням про акредитацію спостерігача під час виборів директора Коледжу (додаток 1).
До клопотання, підписаного керівником громадської організації і засвідченого печаткою організації, додаються копії Статуту та Свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації, засвідчені в установленому порядку.
У клопотанні про реєстрацію спостерігачів зазначаються їх прізвища, імена, по батькові, дата народження, місце фактичного проживання та адреса реєстрації, місце роботи, посада (заняття), номери контактних телефонів.
До клопотання додаються заяви про згоду цих осіб бути спостерігачами від громадської організації (додаток 2).
1.7. Організаційний комітет протягом трьох днів з дня отримання клопотання приймає рішення про надання дозволу (акредитації) спостерігачу та видає йому/їй посвідчення за встановленою формою (Додаток 3). У випадку мотивованої відмови в прийнятті такого рішення організаційний комітет у такий же термін повідомляє громадську організацію із зазначенням причини відмови.
Підставою для відмови може бути порушення вимог, встановлених пунктами 1.3, 1.5, 1.6. цього Порядку.
1.8. Виборча комісія приймає рішення про реєстрацію спостерігача від громадської організації на виборах директора Коледжу на підставі акредитації організаційного комітету.
1.9. Акредитація журналістів і працівників засобів масової інформації (відео і фотокореспондентів) здійснюється шляхом реєстрації вищезгаданих осіб на підставі офіційного звернення засобу масової інформації до організаційного комітету з клопотанням про акредитацію ЗМІ під час виборів директора Коледжу з пред’явленням відповідних документів.
Організаційний комітет протягом трьох днів з дня отримання клопотання приймає рішення про надання дозволу (акредитації) представнику ЗМІ. У випадку мотивованої відмови в прийнятті такого рішення організаційний комітет у такий же термін письмово повідомляє представників ЗМІ із зазначенням причини відмови.
ЗМІ можуть подати по одному журналісту й одному технічному працівнику для акредитації.
2. Спостерігач від громадської організації та представник ЗМІ має право:
1) перед початком голосування разом із членом виборчої комісії, присутнім кандидатом на посаду директора Коледжу, а також іншими спостерігачами, оглядати усі наявні у приміщенні для голосування скриньки для голосування;
2) у день голосування перебувати у приміщенні для голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі бюлетенів особам, які беруть участь у виборах директора Коледжу і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично;
3) робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування;
4) бути присутнім під час виготовлення бюлетенів для голосування;
5) бути присутнім під час підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування в день голосування у приміщенні, де проводиться голосування;
6) звертатися із заявою чи скаргою до виборчої комісії щодо усунення порушень в разі їх виявлення;
7) складати акт про виявлення порушення, що підписується ним та не менше ніж двома особами, які мають право брати участь у виборах директора Коледжу, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання, та подавати його до виборчої комісії.
3. Спостерігачі від громадських організацій та представники ЗМІ не мають права:
1) безпідставно втручатися в роботу виборчої комісії, чинити дії, що порушують законний хід виборчого процесу або неправомірно заважають членам виборчої комісії здійснювати свої повноваження;
2) заповнювати бюлетень для голосування замість особи, яка має право брати участь у виборах директора Коледжу (у тому числі і на його прохання);
3) бути присутнім при заповненні особою бюлетеня у кабіні для таємного голосування, або іншим чином порушувати таємницю голосування.
Громадський спостерігач не має права бути присутнім на виборчій дільниці під час голосування та підрахунку голосів, якщо на цій дільниці вже присутні три громадські спостерігачі.
4. Виборча комісія може достроково припинити повноваження спостерігача чи представника ЗМІ у разі порушення ним цього Порядку. Про дострокове припинення повноважень спостерігача чи представника ЗМІ комісією приймається мотивоване рішення.
5. У разі порушення спостерігачем, або представником ЗМІ вимог пункту 3 цього Порядку виборча комісія робить йому попередження. У випадку повторного або грубого порушення вимог пункту 3 цього Порядку виборча комісія може прийняти вмотивоване рішення про позбавлення права спостерігача, чи представника ЗМІ бути присутніми на своєму засіданні, під час проведення голосування, підрахунку голосів. Таке рішення приймається не менше ніж двома третинами голосів від складу виборчої комісії.
6. Громадська організація має право відкликати свого спостерігача, звернувшись з письмовою заявою до виборчої комісії про дострокове припинення його повноважень, і може подати документи для реєстрації спостерігачем на іншу особу у встановленому порядку.
7. Спостерігач від громадської організації має право у будь-який час звернутися до виборчої комісії із заявою про складання своїх повноважень. На підставі такої заяви виборча комісія приймає рішення про дострокове скасування реєстрації спостерігача, копія якого надається керівнику відповідної громадської організації.
8. Зміни, уточнення та доповнення до цього Порядку можуть вноситися на підставі рішення організаційного комітету з проведення виборів директора Коледжу.

 

 

Завантажити документ і додатки.

Місце знаходження

 
 
 
 
 79013
Львівська область
м.Львів
пл.Маркіяна Шашкевича, 5
веб-сайт: ldmu-lyudkevych.com.ua
тел: 032 261-23-48
© 2015 LDMU. All Rights Reserved. Designed By Spikart